24 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.    

 

 

9 май 2014, петък, 18 часа
Градска художествена галерия

ПЕСНИТЕ НА ОБЕДИНЕНА ЕВРОПА

С участието на Лиляна Кондова – сопран и Пламен Димитров – баритон

На рояла Жанета Бенун, Стефан Бояджиев

 

 

26 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент  КРАСИМИР КЪШЕВ
Режисьор МАРК КРОНЕ (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

7 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Aнтоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Лиляна Кондова
БОНИ – Богомил Спиров
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

28 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С МАРТИН ИЛИЕВ в ролята на Отело, ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА в ролята на Дездемона и ПЛАМЕН ДИМИТРОВ в ролята на Яго

В останалите роли БОРИС ЛУКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ

 

 

30  април, сряда, 19 часа
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ЮЛИАН КОНСТАНТИНОВ И ИВАН МОМИРОВ

С Димитринка Райчева, Олга Михайлова-Динова, Свилен Николов, Евгений Станимиров и др.

 

 

1 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ  

         
С ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, БОРИС ЛУКОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

 

 

24 април, четвъртък, 19 часа
26 април, събота, 19 часа
НДК – София

опера от Жорж Бизе

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

АГУНДА КУЛАЕВА (Русия), ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИЯНА ТУГУЙ (Румъния)
Със Свилен Николов, Ирина Жекова, Силвия Ангелова, Пламен Долапчиев, Евгений Станимиров

 

 

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

22 април 2014, вторник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова

С Лиляна Кондова, Филипа Руженова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров и др.

 

 

 

 

30.10.2014 - четвъртък - 19:00
ФКЦ

Драматична кантата от КАРЛ ОРФ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ

        
Солисти МАРИЯ ЦВЕТКОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.          

 

17 април 2014, четвъртък, 11 часа
Основна сцена

Диригент Максим Ешкенази
Солисти Веско Ешкенази, Адриана Николова-Печенката
Водещ Стефан Рядков

 

 

 

 

 

 

22.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Опера от ЖОРЖ БИЗЕ

Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ДАНИЕЛА ДЯКОВА, ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ

 

 

 

15, април, вторник, 19 часа - ПРЕМИЕРА
17  април, четвъртък, 19 часа - ПРЕМИЕРА
Основна сцена

Рок опера по музика на Е. Л. Уебър и либрето на Тим Райс

Диригент-постановчик Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Диригент Стефан Бояджиев
Художник Иван Токаджиев
Хореография Анна Донева
Костюмограф Ася Стоименова

С Костадин Георгиев - Калки, Нейчо Петров-Реджи, Звездомир Керемедчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Силвия Ангелова, Александър Мутафчийски и др.

 

 

 

 

29.10.2014 - сряда- 19:00

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент  БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ДЕЯН ВАЧКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.         

 

9 април 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

24.10.2014 - петък - 19:00
Основна сцена

ВАРНЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

 

 

 

7 април 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

С Александър Мутафчийски, Вяра Железова, Бойка Василева, Пламен Долапчиев, Филипа Руженова и др.

 

 

1.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Дерек Глеесон (Ирландия)
Режисьор Кузман Попов

Манрико – Валерий Георгиев
Граф ди Луна – Пламен Димитров
Леонора – Линка Стоянова
Азучена – Бойка Василева
Ферандо – Евгений Станимиров
Инес – Галина Великова

 

4 април 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Деян Павлов

Солист – Димитър Буров – цигулка  

 

 

 

 

 

 

9.10.2014 - четвъртък - 19:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)


ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Евгений Станимиров
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Людмил Петров

2 април 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

С ВАСИЛ ПЕТРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ

 

 

 

7.10.2014 - вторник - 19:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

31 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Петър Данаилов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО – Христо Ганевски
ПИСТОЛА – Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ина Петрова
НАНЕТА – Ирина Жекова
КУИКЛИ – Бойка Василева
МЕГ ПЕЙДЖ – Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

4.10.2014 - събота - 19:00
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Авторски концерт на СТРАЦИМИР ПАВЛОВ – композиции, диригент, пиано, клавишни

С участието на НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ - вокали, СТОЯН РОЯНОВ Я-Я - кларинет, саксофон, ВАЛЕРИ ЦЕНКОВ - перкусии, маримба, БОРИС КАЗАКОВ - акустичен бас, НЕЙКО БОДУРОВ - тромпет, ХРИСТИНА БЕЛЕВА - гъдулка, ПЕТЪР МИЛАНОВ - тамбура, Струнен нонет

 

30 март 2014, неделя, 18 часа
Основна сцена

С участието на ученици от НУИ „Добри Христов” 

 

 

13.10.2014 - понеделник- 19:00
Основна сцена

Имре Калман

 

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

28 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Les Orpheistes Festival Orchestra

Солист Марио Хосен - цигулка

Програма творби от Корели, Тартини, Паганини, Крайслер и др.

17.10.2014 - сряда - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

 

 

 

27 март 2014, четвъртък, 19 часа
Фестивален и конгресен център

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Станислав Ушев

Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”    

 

 

 

 

 

 

15.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

С ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

26 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

С Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

 

20.10.2014 - понеделник - 18:00
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

24 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

Със Стилияна Стоянова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

24 септември, сряда, 19 часа

Основна сцена


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Постановка СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Костюми АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореограф АННА ДОНЕВА
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ


С НЕЙЧО ПЕТРОВ – РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ и др.

 

21 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

СЕЛСКА ЧЕСТ
опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Олга Михайлова-Динова
ТУРИДУ – Камен Чанев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Венцеслав Анастасов
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячо

КАНИО (Палячо) – Камен Чанев
НЕДА (Коломбина) – Таня Иванова
ТОНИО (Тадео) – Венцеслав Анастасов
ПЕПЕ (Арлекин) - Борис Луков
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

 

25 септември, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

Селска чест

опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Постановка НИНА НАЙДЕНОВА
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Диригенти БОРИСЛАВ ИВАНОВ и ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА


С ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ЛИНКА СТОЯНОВА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, БОРИС ЛУКОВ и др.

19 март 2014, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

С Венцеслав Анастасов, Гео Чобанов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Даниела Димова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Вяра Железова

 

 

 

26 септември, петък, 18 часа

Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценография РАЛИЦА РУСЕНОВА
Костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАТАЛИ ИВАНОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ и др.

 

 

 

 

18 март 2014, вторник, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Виолончелов квартет Растрели – Санкт Петербург

В програмата творби от Чайковски, Мусоргски, Рахманинов, Прокофиев и др.

 

 

30 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

 

 

 

17 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

27 септември, събота, 19 часа

Основна сцена

Концерт с музиката на ГЕОРГИ АНДРЕЕВ и участието на
Камерен ансамбъл КОЛЕГИУМ ВАРНА

Солисти: Нели Андреева-етновокал, Линка Стоянова - сопран,  Даниела Димова - сопран, Христина Белева - гъдулка, Любомир Желев - кавал,  Костадин Атанасов - гайда, Петър Миланов - тамбура,  Генадий Рашков – ударни инструменти

 

 

 

 

ХV ВЕЛИКДЕНСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

15 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Амори дьо Клозел (Франция)

Солисти Светлин Русев – цигулка    
Милко Милков и Ваня Пешева – клавирно дуо

В програмата творби от Сен-Санс, Равел, Шосон, Пуленк

 

13 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев

С рок легендата Костадин Георгиев-Калки, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски и др.

12 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Георги Динев
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

18 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


Със звездния тенор Камен Чанев, световноизвестния баритон Кирил Манолов, Таня Иванова, Линка Стоянова, Илина Михайлова, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров, Димитринка Райчева, Пламен Димитров, Свилен Николов и др.

10 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при ОДК

 

 

 

 

 

20 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Опера от Умберто Джордано

ПРЕМИЕРА  

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов


С прославените в цял свят български певци Камен Чанев и Кирил Манолов, Таня Иванова и др.

7 март 2014, петък, 18 часа
Основна сцена

 

ПРЕМИЕРА

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

С Лиляна Кондова, Стелияна Стоянова, Филипа Руженова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Иван Христов, Пламен Василев, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

23 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър


Опера от Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


С най-добрия Вердиев италиански бас Карло Коломбара, солистката на Букурещката национална опера и балет Сорина Мунтеану, световноизвестния български баритон Кирил Манолов, Борис Луков и др.

5 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

 

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор Кузман Попов

С Пламен Димитров, Арсений Арсов, Евгений Станимиров, Татяна Спиридонова, Бойка Василева, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

26  януари 2016, вторник, 18 часа

Основна сцена

Диригент Стефан Бояджиев


С участието на солисти на Варненска опера и Александрина Михайлова, Олга Куличева, Весела Янева, Мирела Ябанджиева

3 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

по повод Национания празник на Република България
Фолклорен танцов театър «Родина» и Детски танцов ансамбъл «Зорница»

 

 

 

 

31 май 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Мартин Чикалов, Илияна Славова

 

 

1 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Диригент Борислав Иванов
Солист Людмил Ангелов – пиано

Й. С. Бах - Токата и фуга в ре минор
Фр. Шопен - Концерт за пиано и оркестър №2 във фа минор

Дж. Гершуин - Симфония-поема «Един американец в Париж», “Рапсодия в синьо” 

 

 

 

6 ноември 2015, петък, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Мартин Чикалов, Илияна Славова

 

 

31.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

НАБУКО – Пламен Димитров – дебют
ИЗМАЕЛ – Борис Луков
ЗАКАРИЯ – Евгений Станимиров – дебют
АБИГАИЛ – Димитринка Райчева – дебют
ФЕНЕНА – Бойка Василева
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

30 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Божидар Абрашев

Солисти Терезе Малер – мецосопран

                Джонатан Флорил - пиано

Програма

Густав Малер – Симфония № 5 в до диез минор – ІV част  - Adagietto
В. А. Моцарт – Концерт за пиано и оркестър №20 KV 466
Густав Малер – Песни за мъртвите деца

 

 

29.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

2 юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор и художник Кузман Попов

С участието на Диана Тугуй (Румъния), Валерий Георгиев, Пламен Димитров и др.

28.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Хитове от мюзикълите на 20 век

  
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове  от най-известните мюзикъли на ХХ век,  с участието на рок звездата Звездомир Керемедчиев-Звезди, звездите на ДМБЦ ”Стефан Македонски”  Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Георги Ханджиев и с участието на солистите на Държавна опера-Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева и др.

7  юли 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Силвия Ангелова, Звездомир Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.

26.01.2014 - 18:00
Основна сцена

С участието на ученици от балетните паралелки при НУИ «Добри Христов» - Варна.

9  юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Умберто Джордано
ПРЕМИЕРА 

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов

Със звездния тенор Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Пламен Димитров и др.

23.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

2 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди
ПРЕМИЕРА 

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Емануел Кордолиани (Франция)
Сценография Алис Лалуа и Емили Руа (Франция)
Костюмограф Жули Скобелцин (Франция)

Съзвездие от именити певци – Франческо Меда (Италия), Венцеслав Анастасов, Радостина Николаева, Жером Били (Франция) и др.

22.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Любов Методиева
ФЛОРА – Филипа Руженова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Борис Луков
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН – Стоян Финджиков
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Пламен Димитров
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

8 август 2014, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Кузман Попов


Със световноизвестния баритон Венцеслав Анастасов, Ирина Жекова, нашумелия руски тенор Алексей Татаринцев и др.

13.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Александър Крунев
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

11 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Диригент и аранжименти Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов


Хитове от мюзикълите по филми „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”.


Със специалното участие на джаз иконата Васил Петров и известните оперни певци Марио Николов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова и др.

14.01.2014 - 18:00
Основна сцена 

Диригент Стефан Бояджиев

Участват студенти от класа на доц. Иванка Нинова при НМА “П. Владигеров”- София В програмата Арии и ансамбли от оперети на Й. Щраус, Ф. Лехар, С. Гилбърт, Л. Бърнстейн, И. Калман, Д. Вълчев, А. Карастоянов, Ж. Офенбах  

 

28 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Концерт, посветен на 100 години от рождението на
Борис Христов

Диригент Вилиана Вълчева

Специален гост Карло Коломбара - Италия

С участието на Деян Вачков, Гео Чобанов, Емил Желев

20.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

23 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Димитринка Райчева
ТУРИДУ – Валерий Георгиев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Пламен Димитров
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячи

КАНИО (Палячо) – Валерий Георгиев
НЕДА (Коломбина) – Линка Стоянова
ТОНИО (Тадео) – Пламен Димитров
ПЕПЕ (Арлекин) – Хрисимир Дамянов
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

03.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Видин Даскалов


ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров

ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Лиляна Кондова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Валентина Корчакова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

21 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

ДОН ЖУАН – Деян Вачков
КОМАНДОРА – Гео Чобанов
ДОНА АННА – Линка Стоянова
ДОН ОТАВИО – Арсений Арсов
ДОНА ЕЛВИРА – Ина Петрова
ЛЕПОРЕЛО – Евгений Станимиров
МАЗЕТО –  Свилен Николов
ЦЕРЛИНА – Илина Михайлова

05.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Арсений Арсов
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Илина Михайлова
СПАРАФУЧИЛ – Деян Вачков
МАДАЛЕНА – Бойка Василева
ДЖОВАНА – Антоанета Маринова
МОНТЕРОНЕ – Деян Вачков
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА –  Стоян Финджиков  
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров  
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Благовеста Статева
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

19 май 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА – Анна Дитри
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Стоян Стоянджов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Стоян Стоянджов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Благовеста Статева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

07.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти Лауреати на Националния конкурс за пианисти «Мила Михайлова».

В програмата Менделсон, Шопен, Лист и др.

 

 

 

 

4 юни, сряда, 19 часа, ФКЦ

Йоханес Брамс – Немски реквием

С участието на симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

и хоровете “Shrine of the Ages” и “Master Chorale of  Flagstaff” (САЩ)

Диригент д-р Едит Копли (САЩ)

Солисти Тина Сталард - сопран (САЩ) и Джейкъб Уил – бас-баритон (САЩ)

10.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА-  Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

 

 

 

 

 

 

14 юни, събота, 20 часа, ФКЦ

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Александра Соум – цигулка (Франция)

П. Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
П. И. Чайковски – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор, опус 35
П. И. Чайковски – Симфония №5 в ми минор, опус 64

 

12.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Кузман Попов

МАНРИКО – Валерий Георгиев
ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Димитринка Райчева
АЗУЧЕНА – Олга Михайлова-Динова
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Галина Великова