30 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

  • Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА, РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА
  • Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
  • Арии и ансамбли из опери

15 май, петък, 19 часа

Оперета от Имре Калман

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Солисти ЛИЛЯНА КОНДОВА (дебют), БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

29 май, петък, 19 часа

Балет по музика на Н. РИМСКИ КОРСАКОВ и BUDDA BAR

  • Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА

 

11 май, понеделник, 19 часа

Опера от Джузепе Верди
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ        
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ             
Художник ЛОРА МАРИНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ    
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА    

С ГЕО ЧОБАНОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

27 май, сряда, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕОРГИ ЦУЦКОВСКИ (Македония), ЛИНКА СТОЯНОВА, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ,  ГЕО ЧОБАНОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

IN MEMORIAM СТЕФАН ЦИГАНЧЕВ (1929-2006)

10 май, неделя, 18 часа

 

КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ НА ЗРЕЛОСТНИЦИ ОТ ВИПУСК 2015

при НУИ „Добри Христов” - Варна

25 май, понеделник, 19 часа

Драматична кантата от Карл Орф

  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ (Германия)
  • Сценограф АНДРЕЙ ФОН ШЛИПЕ (Германия)
  • Костюмограф КАТРИН РЬОЛЕ (Германия)
  • Оперни солисти ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ
  • Балетни солисти ВЕСЕЛИНА ИВАНОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ИЛИЯНА БОЖКОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА

 

9 май, събота, 19 часа     

Посвещава се на Деня на Европа

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Солисти ДЖАMПИЕРО СОБРИНО – кларинет (Италия)
                    РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано

Програма

Гаетано Доницети – Концертино за кларинет и оркестър
Луиджи Басси – Концерт Фантазия за кларинет по мотиви от оп. «Риголето» на Дж. Верди
Йоханес Брамс – Концерт за пиано и оркестър № 1 опус 15

23 май, събота, 11 часа, Фоайето на Първи балкон

  • С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано
  • В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

21 май, четвъртък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВОТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

20 май, сряда, 19 часа

Опера от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Със световноизвестния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ в ролята на Каварадоси и солистите АННА ДИТРИ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

4 май, понеделник, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна   

Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

Из оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар, Ж. Офенбах, Ф. Супе и др.

18 май, понеделник, 19 часа

Опера от Гаетано Доницети

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ/ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.  

2 май, събота, 19 часа, Основна сцена

1150 години от покръстването на българите

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
С участието на Симфоничен оркестър Държавна опера Варна и
Смесен хор при Патриаршеската Катедрала «Св. Александър Невски»  
Диригент на хора ДИМИТЪР ДИМИТРОВ

Програма

Панчо Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
Източно-православни църковни песнопения

16 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА

Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
Арии и ансамбли из опери

2 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

TOP