29 април, сряда, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, МИГЛЕНА СТРАДАЛСКА, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

18 април, събота, 11 часа

фоайе първи балкон, ротонда

С участието на ГЕО ГОБАНОВ, ЖАНЕТА БЕНУН И ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ

В програмата руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

28 април, вторник, 19 часа

СЕЛСКА ЧЕСТ – опера от П. Маскани
ПАЛЯЧО – опера от Р. Леонкавало

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Художник на декора ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите НИКОЛИНА КОСТОВА
Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

СЕЛСКА ЧЕСТ

С ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

ПАЛЯЧО

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ

17 април, петък, 19 часа

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна
Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА – пиано  

Програма

  • В. А. Моцарт – Увертюра към оп. „Сватбата на Фигаро”
  • Е. Григ – Концерт за пиано и оркестър в ла минор опус 16
  • Н. Римски-Корсаков – Симфонична сюита „Шехеразада”

 

24 април, петък, 19 часа

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

ИВАН МОМИРОВ И ПРИЯТЕЛИ

16 април, четвъртък, 19 часа

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

21 април, вторник, 19 часа

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Режисьор Марк Кроне (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, МАРИЯНА АРСЕНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

8 и 9 април, сряда и четвъртък, 19 часа

комична опера от Гаетано Доницети

 

Диригент-постановчик Светослав Борисов

Режисьор-постановчик Кузман Попов

Сценография Teatro Comunale di Modena - Италия

Костюмограф Елена Иванова

Диригент на хора Стефан Бояджиев

 

Солисти

 

Дон Паскуале - Деян Вачков, Евгений Станимиров, Гео Чобанов

Доктор Малатеста – Пламен Димитров, СвиленНиколов

Ернесто – Арсений Арсов, Георги Султанов

Норина – Илина Михайлова, Ирина Жекова

Нотариус - Росен Рангелов, Петър Генов

 

Концертмайстори Анна Фурнаджиева и Красимир Щерев

Асистент-режисьор Сребрина Соколова;

Корепетитори Жанета Бенун, Веселина Маринова, Димитър Фурнаджиев, Руслан Павлов;

Помощник-режисьор Кристиян Йорданов

 

 

18 април, събота, 16 часа

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

1 април, сряда, 18 часа

С участието на ученици от НУИ «ДОБРИ ХРИСТОВ»

TOP