Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Афиш - Архив

Афиш - Архив

1 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ  

         
С ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, БОРИС ЛУКОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

2 декември, вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

СПЕКТАКЪЛ С УЧАСТИЕТО НА ВАРНЕНСКА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ОПЕРА

 

 

 

3 декември, сряда, 18 часа
Държавна опера Стара Загора

Участие в 45-ти Фестивал на оперното и балетно изкуство

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

5 декември, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
Диригент  ДЕЯН ПАВЛОВ

Солисти АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело

БОЙКА ВАСИЛЕВА – мецосопран

В програмата творби от Росини, Брух, Чайковски, Мануел де Файя

 

 

8 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

9 декември, вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

10 декември, сряда, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

15  и 16 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

ПРЕДПРЕМИЕРИ

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

 

18 и 19 декември, четвъртък и петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

 

 

 

1 ноември, събота, 18 часа
Зала 1 ФКЦ

Оратория от Георги Стратев по мотиви на Беинса Дуно


Хор и оркестър на Държавна опера Варна
Диригент ГЕОРГИ СТРАТЕВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Корепетитор ЖАНЕТ БЕНУН

Солисти ПЛАМЕН БЕЙКОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА, ЕЛЕОНОРА ХРИСТОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА

 

 

 

7 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, КАЛУДИ КАЛУДОВ, АННА ДИТРИ (ПОЛША), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (ПОЛША), ПЕТЪР ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

 

9 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

по случай Празника на Независимостта на Република Полша

Оркестър на Държавна Опера Варна
Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Водещ ПЬОТР КШЕМИНСКИ (Полша)

 

С участието на АННА ДИТРИ (Полша), ДАНИЕЛА ДИМОВА, КАЛУДИ КАЛУДОВ, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (Полша)

В програмата арии и ансамбли из опери на Монюшко, Бизе, Верди и др.

 

 

 

10 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

 

11 ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

12 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

 

 

 

14 ноември,  петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЙОАНА ЖЕЛЕЗЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОРИС ЛУКОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ и др.

 

 

ПЕТНАДЕСЕТИ  КОЛЕДЕН  МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ 2014

17 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ВАЛЕНТИН ГРАНДЕВ

 

 

20 ноември,  четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” МАРИО НИКОЛОВ, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

 

 

21 ноември, петък, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

24 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.    

 

 

26 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент  КРАСИМИР КЪШЕВ
Режисьор МАРК КРОНЕ (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

28 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С МАРТИН ИЛИЕВ в ролята на Отело, ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА в ролята на Дездемона и ПЛАМЕН ДИМИТРОВ в ролята на Яго

В останалите роли БОРИС ЛУКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ

 

 

29.10.2014 - сряда- 19:00

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент  БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ДЕЯН ВАЧКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.         

 

24.10.2014 - петък - 19:00
Основна сцена

ВАРНЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

 

 

 

1.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Дерек Глеесон (Ирландия)
Режисьор Кузман Попов

Манрико – Валерий Георгиев
Граф ди Луна – Пламен Димитров
Леонора – Линка Стоянова
Азучена – Бойка Василева
Ферандо – Евгений Станимиров
Инес – Галина Великова

 

30.10.2014 - четвъртък - 19:00
ФКЦ

Драматична кантата от КАРЛ ОРФ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ

        
Солисти МАРИЯ ЦВЕТКОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.          

 

4.10.2014 - събота - 19:00
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Авторски концерт на СТРАЦИМИР ПАВЛОВ – композиции, диригент, пиано, клавишни

С участието на НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ - вокали, СТОЯН РОЯНОВ Я-Я - кларинет, саксофон, ВАЛЕРИ ЦЕНКОВ - перкусии, маримба, БОРИС КАЗАКОВ - акустичен бас, НЕЙКО БОДУРОВ - тромпет, ХРИСТИНА БЕЛЕВА - гъдулка, ПЕТЪР МИЛАНОВ - тамбура, Струнен нонет

 

7.10.2014 - вторник - 19:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

9.10.2014 - четвъртък - 19:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)


ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Евгений Станимиров
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Людмил Петров

13.10.2014 - понеделник- 19:00
Основна сцена

Имре Калман

 

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

15.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

С ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

17.10.2014 - сряда - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

 

 

 

20.10.2014 - понеделник - 18:00
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

22.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Опера от ЖОРЖ БИЗЕ

Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ДАНИЕЛА ДЯКОВА, ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ

 

 

 

24 септември, сряда, 19 часа

Основна сцена


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Постановка СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Костюми АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореограф АННА ДОНЕВА
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ


С НЕЙЧО ПЕТРОВ – РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ и др.

 

25 септември, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

Селска чест

опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Постановка НИНА НАЙДЕНОВА
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Диригенти БОРИСЛАВ ИВАНОВ и ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА


С ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ЛИНКА СТОЯНОВА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, БОРИС ЛУКОВ и др.

26 септември, петък, 18 часа

Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценография РАЛИЦА РУСЕНОВА
Костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАТАЛИ ИВАНОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ и др.

 

 

 

 

27 септември, събота, 19 часа

Основна сцена

Концерт с музиката на ГЕОРГИ АНДРЕЕВ и участието на
Камерен ансамбъл КОЛЕГИУМ ВАРНА

Солисти: Нели Андреева-етновокал, Линка Стоянова - сопран,  Даниела Димова - сопран, Христина Белева - гъдулка, Любомир Желев - кавал,  Костадин Атанасов - гайда, Петър Миланов - тамбура,  Генадий Рашков – ударни инструменти

 

 

 

 

30 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

 

 

 

2 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди
ПРЕМИЕРА 

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Емануел Кордолиани (Франция)
Сценография Алис Лалуа и Емили Руа (Франция)
Костюмограф Жули Скобелцин (Франция)

Съзвездие от именити певци – Франческо Меда (Италия), Венцеслав Анастасов, Радостина Николаева, Жером Били (Франция) и др.

8 август 2014, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Кузман Попов


Със световноизвестния баритон Венцеслав Анастасов, Ирина Жекова, нашумелия руски тенор Алексей Татаринцев и др.

11 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Диригент и аранжименти Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов


Хитове от мюзикълите по филми „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”.


Със специалното участие на джаз иконата Васил Петров и известните оперни певци Марио Николов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова и др.

13 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев

С рок легендата Костадин Георгиев-Калки, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски и др.

18 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


Със звездния тенор Камен Чанев, световноизвестния баритон Кирил Манолов, Таня Иванова, Линка Стоянова, Илина Михайлова, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров, Димитринка Райчева, Пламен Димитров, Свилен Николов и др.

20 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Опера от Умберто Джордано

ПРЕМИЕРА  

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов


С прославените в цял свят български певци Камен Чанев и Кирил Манолов, Таня Иванова и др.

23 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър


Опера от Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


С най-добрия Вердиев италиански бас Карло Коломбара, солистката на Букурещката национална опера и балет Сорина Мунтеану, световноизвестния български баритон Кирил Манолов, Борис Луков и др.

2 юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор и художник Кузман Попов

С участието на Диана Тугуй (Румъния), Валерий Георгиев, Пламен Димитров и др.

7  юли 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Силвия Ангелова, Звездомир Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.

9  юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Умберто Джордано
ПРЕМИЕРА 

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов

Със звездния тенор Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Пламен Димитров и др.

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP