Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Програма

 

ОКТОМВРИ 2013 >>

 

16.10.2013 - сряда - 18:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Спектакли за деца

МЕЧО ПУХ

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.


17.10.2013 - четвъртък - 19:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Опери

РИГОЛЕТО >>

Риголето
 
 

Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Валерий Георгиев
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Ирина Жекова
СПАРАФУЧИЛ –Гео Чобанов
МАДАЛЕНА – Силвия Ангелова
ДЖОВАНА – Даниела Рабчева
МОНТЕРОНЕ – Росен Рангелов
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА – Стоян Финджиков
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Филипа Руженова
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


21.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Мюзикъли, Спектакли за деца

Джекил
 
 

ДЖЕКИЛ >>

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов


С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

 

 

 

 

 


23.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ >>

Джакомо Пучини

Травиата
 
 

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Линка Стоянова
СУЗУКИ – Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС –Пламен Димитров
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


24.10.2013 – четвъртък - 18:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Балет

Травиата
 
 

ПЕПЕЛЯШКА >>

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

 

 

 

 

 

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


28.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Оперети

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША >>

Травиата
 
 

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Филипа Руженова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


29.10.2013 – вторник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

ТРАВИАТА >>

Джузепе Верди

Травиата
 
 

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Лиляна Кондова
АНИНА – Антоанета Маринова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Валерий Георгиев
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН –  Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Людмил Петров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Гео Чобанов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ –  
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


30.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР >>

Травиата
 
 

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>

 


 

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

 Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.


 

 

 Държавна опера - Варна >> Месечна програма - АРХИВ > кликнете тук

 

СЕПТЕМВРИ 2013 >

 

19 септември 2013, четвъртък – 19 часа
Фестивален и конкгресен Център (ФКЦ)

 

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА >>

 

ХИТОВЕ ОТ МЮЗИКЪЛИТЕ НА ХХ ВЕК     

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

 Програма: А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Коцето-Калки, Звезди от „Ахат”, Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 


 

23 септември 2013,  понеделник – 19 часа
Основна сцена

 

Жанр: Опера

ТРАВИАТА >> 

 

 

 

Травиата
 

опера от Джузепе Верди

 

Диригент Светослав Борисов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Ина Петрова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Флавиано Бианки (Италия)
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Борислав Филипов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Деян Вачков
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

повече ...>>

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 


 

24 септември 2013, вторник – 19 часа
Основна сцена

НАБУКО    >>

Набуко
 

 Жанр: Опера

 Диригент Борислав Иванов

НАБУКО – Венцеслав Анастасов
ИЗМАЕЛ – Орлин Горанов
ЗАКАРИЯ – Деян Вачков
АБИГАИЛ – Елена Баръмова
ФЕНЕНА – Елена Чавдарова-Иса
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

повече...>>

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 

 


 

25  септември 2013, сряда  -19 часа
Фестивален и конгресен център (ФКЦ)

Жанр: Концерти

ОПЕРНА ГАЛА

200 години от рождението на Верди

 Диригент Борислав Иванов

Солисти:
Венцеслав Анастасов – баритон, Гео Чобанов – бас, Димитринка Райчева – сопран, Деян Вачков – бас, Елена Чавдарова-Иса – мецосопран, Илина Михайлова – сопран, Калуди Калудов – тенор, Орлин Горанов – тенор, София Иванова – сопран, Флавиано Бианки (Италия) – тенор

В програмата:
В програмата фрагменти от оперите «Набуко», «Ернани», «Риголето», «Трубадур», «Травиата», «Бал с маски», «Дон Карлос», «Отело» и «Аида» на Джузепе Верди

 


 

26 септември 2013,  четвъртък – 19 часа
Основна сцена

Аида
 

АИДА >>

Опера от Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов

ЦАР – Ивайло Джуров
АМНЕРИС – Елена Чавдарова-Иса
АИДА – Димитринка Райчева
РАДАМЕС – Калуди Калудов
РАМФИС – Деян Вачков
АМОНАСРО – Венцеслав Анастасов
ВЕСТИТЕЛ – Борис Луков
ЖРИЦА – Илина Михайлова

повече ...>>

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 

 


28 септември 2013, понеделник  – 19 часа
Основна сцена

БАЛЕТНА ГАЛА

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна
Септемврийска промоция: 5 лв


БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.

 


 

АВГУСТ 2013 >

 

03.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА

Музиката на 20 век

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Програма: хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Коцето-Калки, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

 

09.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА

Музиката на 20 век

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Програма: хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

 

 

13.08.2013 - 21:00

Летен театър Жанр: Опери

АИДА    >>

Джузепе Верди Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов ЦАРЯТ НА ЕГИПЕТ – Евгений Станимиров
АМНЕРИС – Агунда Кулаева (Русия)
АИДА – Аида Швед (Украйна)
РАДАМЕС – Камен Чанев (Австрия)
РАМФИС – Ивайло Джуров
АМОНАСРО – Пламен Димитров
ВЕСТИТЕЛ – Стоян Финджиков
ЖРИЦА – Ирина Жекова

повече...>> 

 

 

17.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Оперети

Веселата вдовица  >>

Франц Лехар

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ –Христо Ганевски
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Антоанета Маринова
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

повече...>>
 

 

 

19.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Опери

Севилският бръснар  >>

Джоакино Росини

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

повече...>>

 

 

22.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

ОПЕРНА ГАЛА

200 години от рождението на Верди и Вагнер

Диригенти
Борислав Иванов
Григор Паликаров
Режисьор: Кузман Попов

С участието на: Габриела Георгиева, Йорданка Дерилова, Линка Стоянова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Пламен Димитров, Димитринка Райчева, Ирина Жекова и др.

Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

 

ОКТОМВРИ 2013 >>

 

16.10.2013 - сряда - 18:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Спектакли за деца

МЕЧО ПУХ

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.


17.10.2013 - четвъртък - 19:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Опери

РИГОЛЕТО >>

Риголето
 
 

Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Валерий Георгиев
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Ирина Жекова
СПАРАФУЧИЛ –Гео Чобанов
МАДАЛЕНА – Силвия Ангелова
ДЖОВАНА – Даниела Рабчева
МОНТЕРОНЕ – Росен Рангелов
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА – Стоян Финджиков   
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров  
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Филипа Руженова
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


21.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Мюзикъли, Спектакли за деца

Джекил
 
 

ДЖЕКИЛ >>

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов


С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

 

 

 

 

 


23.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ >>

Джакомо Пучини

Мадам Бътерфлай
 

 

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Линка Стоянова
СУЗУКИ – Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС –Пламен Димитров
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


24.10.2013 – четвъртък - 18:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Балет

Пепеляшка
 
 

ПЕПЕЛЯШКА >>

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

 

 

 

 

 

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


28.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Оперети

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША >>

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
 
 

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Филипа Руженова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


29.10.2013 – вторник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

ТРАВИАТА >>

Джузепе Верди

Травиата
 
 

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Лиляна Кондова
АНИНА – Антоанета Маринова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Валерий Георгиев
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН –  Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Людмил Петров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Гео Чобанов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ –  
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


30.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР >>

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР
 
 

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>

 


 

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

 Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.


 

 

 Държавна опера - Варна >> Месечна програма - АРХИВ > кликнете тук

либрето и текстове на песни Стивън Кларк; музика Джипси Кингс; оригинална история Стивън Кларк и Хелън Едмъндсън; съавтор на музиката и адаптация Джон Камерън; изпълнителни продуценти Джон Герз, Адам Кенрайт и Исабел Алиенде

25 септември 2018, вторник, 20 часа

Летен театър

Превод Лилия Бонева
Постановка Петко Бонев
Диригент Страцимир Павлов
Хореография Станислава Томова
Сценография и костюми Ася Стоименова
Сценичен бой Николай Дериволков
3D Мapping Полина Герасимова

 

ДДИЕГО ДЕ ЛА ВЕГА(ЗОРО)        Нейчо Петров
ЛУИЗА ПУЛИДО            София Рухова-Лулчева
РАМОН                          Калоян Лулчев
ИНЕС                             Антоанела Петрова
ДЕТЕ ДИЕГО                 Борис Обрешков
ДЕТЕ РАМОН                Калоян Тодоров
ДЕТЕ ЛУИЗА                 Белла Петрова
АЛЕХАНДРО ДЕ ЛА ВЕГА        Лев Караван
СЕРЖАНТ ГАРСИЯ        Илко Захариев
ЕДУАРДО                       Борислав Донев
ХОРХЕ                           Лев Караван
ИГНАСИО                      Диян Богданов
ГОНЗАЛЕС                   Анатоли Романов
МАРИЯ                         Сребрина Соколова
СВЕЩЕНИК                  Владислав Владимиров

Още информацияКупи билети он-лайнВидео

28 септември 2018, петък, 19 часа 

Градска художествена галерия


Диригенти:  Чън Хао( Китай), Цветан Крумов

Програма   Първа част: Жасмин (Jasmine Flower), Концерт за цигулка "Пеперудените любовници" (The Butterfly Lovers Violin Concerto) – традиционни китайски произведения, (диригент Чън Хао). Втора част: Й.Брамс – Симфония №1, (диригент Цветан Крумов). С участието на оркестъра на гр. Нинбо( Китай) и оркестъра на Държавна опера Варна.

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

 

 

5 ноември 2018, петък, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

         
НАБУКО                                Венцеслав Анастасов
ИЗМАЕЛ                               Георги Султанов
ЗАКАРИЯ                             Ивайло Джуров               
АБИГАИЛ                             Димитринка Райчева
ФЕНЕНА                               Силвия Ангелова
ВЕЛИКИЯТ ЖРЕЦ               Гео Чобанов
АБДАЛО                               Христо Ганевски
АННА                                    Мария Павлова

Страстната любов и изпепеляваща ревност в триъгълника Фенена-Измаел-Абигаил, преплетени с домогванията на коварната Абигаил до трона на своя баща; драматизма в раздвоеното съзнание на Набуко – тиранина и богохулника, но и любящия баща; справедливия гняв срещу братята, които предават собствените си братя. Но в тази опера, пропита от атмосферата на библейския епос и изпълнена със завладяващ патос за свобода, същинският герой е еврейският народ. Гръбнакът на “Набуко” са мощните, изпълнени със сакрална тържественост широкообхватни хорови сцени.

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>
Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

8 октомври 2018, понеделник, 19 часа

Основна сцена

Мюзикъл от Христо Йоцов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

 

 

11 октомври 2018, четвъртък, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент БОРИС СПАСОВ
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета СВЕТЛАНА ТОНШЕВА

 

Още информацияСнимкиВидеоКупи билети он-лайн

опера от Джоакино Росини

12 октомври 2018, петък, 19 часа 

Основна сцена

 

Диригент Николета Конти
Режисьор Eкта Кара
Сценография Ефтер Тунч
Костюми Санда Зипчи
Светлинен дизайн Метин Кочтурк
диригент на хора Цветан Крумов

ДОН РАМИРО              Георги Султанов
ДАНДИНИ                     Свилен Николов
ДОН МАНИФИКО         Делян Славов
КЛОРИНДА                   Галина Великова
ТИСБЕ                          Вяра Железова
АНЖЕЛИНА                  Силвия Ангелова
АЛИДОРО                     Евгений Станимиров

Още информацияСнимкиВидеоКупи билети он-лайн

18 октомври 2018, четвъртък, 19 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Николета Конти
Режисьор Кузман Попов

 

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ       Линка Стоянова
СУЗУКИ                            Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН                     Иван Момиров
КЕЙТ ПИНКЕРТОН           Филипа Руженова
ШАРПЛЕС                        Пламен Димитров
ГОРО                                Пламен Долапчиев
ПРИНЦ ЯМАДОРИ           Христо Ганевски
БОНЗО                             Гео Чобанов
КОМИСАР                         Людмил Петров
ЧИНОВНИК                       Илко Захариев
ЯКУСИДЕ                          Владислав Владимиров
МАЙКАТА                          Антоанета Маринова
БРАТОВЧЕДКА                  Иринка Николова
ДЕТЕ                                 Белла Петрова

 

“Да заинтересоваш, да поразиш и трогнеш...” – така Пучини и веристите определят художествената си задача. Да! Бътерфлай става жертва на желанието си да промени живота си на гейша! Да! Стремежът й към мъничко щастие се оказва непостижим! Да! Животът й се оказва илюзия, една красива лъжа, която би могла да бъде истина! И тя умира с чест, щом като не може без чест да живее!... По много начини може да се изкаже и докаже Пучиниевото кредо... Всъщност конфликтът и днес е между новото и старото, между “доброто вярно старо” и “изменчивото ново” (и като маска, и като същност). И в хаоса след бурята, в подкрепа на историята, въпреки пролетите истински сълзи по миналото, с надежда гледам напред, защото вярвам, че последният стон и вик на Пинкертон е човешки: “Бътерфлай! Бътерфлай! Бътерфлай!...” така завършва тази опера. (Кузман Попов – режисьор)

Билети: 10, 15, 20; ВИП: 30 лв. с кетъринг

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

 Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

Оперета в три действия от Имре Калман
по либретото на Ищван Бекефи и Дешо Келер

19 октомври 2018, петък, 19 часа

Основна сцена

 

Диригент Цветан Крумов
Постановка Видин Даскалов
Режисьор Александър Мутафчийски
Художници Мария Трендафилова, Ася Стоименова
Хореография Калина Богоева, възстановка Гергана Караиванова

 

ВАЙЛЕРСХАЙМ - Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ - Бойка Василева
ЕДВИН - Емил Павлов
ЩАСИ - Мария Павлова
БОНИ - Александър Мутафчийски
СИЛВА - Лиляна Кондова
РОНСДОРФ - Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ - Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Анатоли Романов 
МИШКА - Пламен Георгиев

Още информацияСнимкиВидеоКупи билети он-лайн

мюзикъл от Андрей Дренников по приказката на Валери Петров

 

22 октомври 2018, понеделник, 18 часа

Основна сцена


Оркестрация Ганчо Ганчев
Диригент Ганчо Ганчев
Постановка Петя Петкова и Ганчо Ганчев
Сценография и костюми Тодор Игнатов
Хормайстор и корепетитор Миглена Шишева
Хореография Бистра Бъчварова
Вокален педагог Лиляна Кондова

 

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

Мюзикълът на Андрей Дренников следва една от петте приказки в прочутата книга «Пет приказки» на Валери Петров. Издадена през далечната 1986 г., книгата е отличена с много награди, вписана е в Почетния списък на Международния съвет за детска литература и има номинация за Нобелова награда.

Оркестрацията на мюзикъла е дело на Ганчо Ганчев, диригент на спектакъла и - заедно с Петя Петкова, автор на постановката. Сценография и костюми Тодор Игнатов, хормайстор и корепетитор Миглена Шишева, хореография Бистра Бъчварова, вокален педагог Лиляна Кондова.

“Пук. Лили на морското дъно” е една подводна приказка, в която става дума за надводни неща. Приятелство, раздяла, надежда... Лили, героинята в приказката “Пук”, слуша от телефонната кабина на плажа приказка, която я отвежда на морското дъно. Там тя среща грозно чудовище – рибата Хрили – и заедно тръгват да търсят вълшебното бисерче, което: "Свети във морето / на детските игри / бисерче , което / ни прави по-добри."

Но за тази добрина под водата се плаща и всеки бърза да прибере своето. Срещите на Лили с морските обитатели стават все по-опасни, защото и Медузата, и Калканът, и Октоподът искат само едно – да похапнат... с Лили. А тя, преследвайки неотстъпно мечтата си – бисерчето, с лекота се измъква от сложните ситуации, в които попада. И навсякъде внимателно и тактично й помага Хрили – страшната и бодлива риба. На пръв поглед зла и начумерена, тя се оказва с мек и романтичен характер. Копнеещият за приятелство Хрили е всъщност скритият герой на приказката.

 

Билети: 6, 10 лв.

 Още информацияСнимки

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

 

 

23 октомври 2018, вторни, 19 часа

Основна сцена

 

Диригент  Цветан Крумов

 

С участието на солисти, хор и оркестър на Държавна опера Варна.

 

Билети: 10, 12, 15, 20 лв., ВИП: 30 лв. с кетъринг

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

Mюзикъл по сценарии на Бети Комдън и Адолф Грийн и песни от Насио Хърб Браун и Артър Фрийд

25 октомври 2018, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

 

Постановка Борис Панкин
Диригент Страцимир Павлов
Хореография Боряна Сечанова, Мариана Крънчева
Сценография Иван Токаджиев
Костюми Анна-Мария Токаджиева
Мултимедия “Бюро за пространствени решения”

 

ДОН Локууд – Орлин Горанов
КОЗМО Браун – Мариан Бачев
КАТИ Селдън – Лилия Илиева
ЛИНА Ламонт – Сребрина Соколова
Р. Ф. (Ар Еф) СИМПСЪН – Пламен Георгиев
Роско ДЕКСТЪР, режисьор – Борислав Веженов
РОЗ, пресагент и приятелка на Лина – Миглена Стоева
ДОРА БЕЙЛИ, влиятелна киножурналистка – Анелия Мангърова
ДИНСМОР, учителка по дикция на Лина – Елиз Оник Нигохозова
Кармайкъл, учител по дикция на Дон – Нейчо Петров
ПОЛИЦАЙ – Николай  Колев
ФЕНКА-1 – Йоанна Венелинова
ФЕНКА-2 – Зои Бошнакова
ФЛИРТУВАЩА ДАМА – Калина Алексиева
ПЕРУКЕРКА& ГАРДЕРОБИЕРКА – Калина Алексиева
АСИСТЕНТ 1&ЗВУКАР – Калоян Лулчев
АСИСТЕНТ 2 – Велин Михайлов
АСИСТЕНТ 3 – Николай Димитров
ЗЛОДЕЙ във филма - Нейчо Петров
ПРИДВОРНА ДАМА във филма – Венета Гочева
ТОМ МИКС – Иван Георгиев
ОЛГА МАРА –Венета Гочева
НЕЙНИЯТ КАВАЛЕР – Мартин Чикалов
МЕРИ МАРГАРЕТ – Лаура Мойа Ромеро
ВЪЗРАСТНИЯТ Й СЪПРУГ –Денко Стоянов
ЗЕЛДА ЗАНДЪРС – Камила Данези
ДЖЕЙ КЪМБАРЛЕНД ТРЕТИ – Павел Кирчев
ЧАРЛИ ЧАПЛИН – Франческо Бруни
ДИРИГЕНТЪТ – Страцимир Павлов

Солисти, балет, хор и оркестър на Държавна опера – Варна

Още информацияСнимкиВидеоКупи билети он-лайн

26 октомври 2018, петък, 19 часа

Основна сцена

Лирична трагедия от Винченцо Белини

 

Диригент Иван Кожухаров
Режисьор и сценография  Кузман Попов
Художник по костюмите Ася Стоименова  

Участват:

НОРМА                 Линка Стоянова
АДАЛДЖИЗА        Даниела Дякова
ПОЛИОНЕ            Валерий Георгиев                                 
ОРОВЕЗО            Евгений Станимиров
КЛОТИЛДЕ          Бойка Василева
ФЛАВИО              Христо Ганевски

Кузман Попов: "Норма е една история за любов и ревност, за обич и омраза, за агресия и бунт на поробените, на която ако погледнем със страстно око, ще видим, че реалността става легенда. Действието на „Норма” се развива в една нощ. Има ли шанс да разбулим тъмната завеса, на която са набодени звездите? Една нощ, в която сякаш звездите разказват своята история, сякаш те са изпратили своите посланици, за да установят контакт с нас – зeмните... Какво ще се случи при тази среща? Ще бъде ли успешен мостът във времето, който се опитва Норма да направи?”
Ася Стоименова: „Тръгвайки от режисьорския прочит, реших да изполвам един по-футуристичен поглед към „Норма”. Проектирах костюмите с крайно изчистена, почти геометрична линия, в графичната черно-бяла гама, на която драматично контрастира единствено червеният цвят”. Билети: 10, 15, 20, 30 лв. VIP: 40 лв. с кетъринг

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

либрето и текстове на песни Стивън Кларк; музика Джипси Кингс; оригинална история Стивън Кларк и Хелън Едмъндсън; съавтор на музиката и адаптация Джон Камерън; изпълнителни продуценти Джон Герз, Адам Кенрайт и Исабел Алиенде

29 октомври 2018, понеделник, 19 часа

Основна сцена


Превод Лилия Бонева
Постановка Петко Бонев
Диригент Страцимир Павлов
Хореография Станислава Томова
Сценография и костюми Ася Стоименова
Сценичен бой Николай Дериволков
3D Мapping Полина Герасимова

 

ДИЕГО ДЕ ЛА ВЕГА(ЗОРО)           Николай Димитров
ЛУИЗА ПУЛИДО                             Мария Павлова
РАМОН                                            Нейчо Петров
ИНЕС                                               Калина Жекова
ДЕТЕ ДИЕГО                                  Борис Обрешков
ДЕТЕ РАМОН                                  Калоян Тодоров
ДЕТЕ ЛУИЗА                                   Белла Петрова
АЛЕХАНДРО ДЕ ЛА ВЕГА               Людмил Петров
СЕРЖАНТ ГАРСИЯ                        Илко Захариев
ЕДУАРДО                                         Борислав Донев
ХОРХЕ                                              Лев Караван
ИГНАСИО                                        Диян Богданов
ГОНЗАЛЕС                                      Анатоли Романов
МАРИЯ                                            Сребрина Соколова
СВЕЩЕНИК                                     Владислав Владимиров

 

Още информацияКупи билети он-лайнВидео

1 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ  

         
С ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, БОРИС ЛУКОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

2 декември, вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

СПЕКТАКЪЛ С УЧАСТИЕТО НА ВАРНЕНСКА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ОПЕРА

 

 

 

3 декември, сряда, 18 часа
Държавна опера Стара Загора

Участие в 45-ти Фестивал на оперното и балетно изкуство

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

5 декември, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
Диригент  ДЕЯН ПАВЛОВ

Солисти АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело

БОЙКА ВАСИЛЕВА – мецосопран

В програмата творби от Росини, Брух, Чайковски, Мануел де Файя

 

 

8 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

9 декември, вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

10 декември, сряда, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

15  и 16 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

ПРЕДПРЕМИЕРИ

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

 

18 и 19 декември, четвъртък и петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

 

 

 

1 ноември, събота, 18 часа
Зала 1 ФКЦ

Оратория от Георги Стратев по мотиви на Беинса Дуно


Хор и оркестър на Държавна опера Варна
Диригент ГЕОРГИ СТРАТЕВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Корепетитор ЖАНЕТ БЕНУН

Солисти ПЛАМЕН БЕЙКОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА, ЕЛЕОНОРА ХРИСТОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА

 

 

 

7 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, КАЛУДИ КАЛУДОВ, АННА ДИТРИ (ПОЛША), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (ПОЛША), ПЕТЪР ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

 

9 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

по случай Празника на Независимостта на Република Полша

Оркестър на Държавна Опера Варна
Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Водещ ПЬОТР КШЕМИНСКИ (Полша)

 

С участието на АННА ДИТРИ (Полша), ДАНИЕЛА ДИМОВА, КАЛУДИ КАЛУДОВ, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (Полша)

В програмата арии и ансамбли из опери на Монюшко, Бизе, Верди и др.

 

 

 

10 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

 

11 ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

12 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

 

 

 

14 ноември,  петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЙОАНА ЖЕЛЕЗЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОРИС ЛУКОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ и др.

 

 

ПЕТНАДЕСЕТИ  КОЛЕДЕН  МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ 2014

17 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ВАЛЕНТИН ГРАНДЕВ

 

 

20 ноември,  четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” МАРИО НИКОЛОВ, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

 

 

21 ноември, петък, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

24 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.    

 

 

26 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент  КРАСИМИР КЪШЕВ
Режисьор МАРК КРОНЕ (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

28 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С МАРТИН ИЛИЕВ в ролята на Отело, ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА в ролята на Дездемона и ПЛАМЕН ДИМИТРОВ в ролята на Яго

В останалите роли БОРИС ЛУКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ

 

 

29.10.2014 - сряда- 19:00

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент  БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ДЕЯН ВАЧКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.         

 

24.10.2014 - петък - 19:00
Основна сцена

ВАРНЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

 

 

 

1.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Дерек Глеесон (Ирландия)
Режисьор Кузман Попов

Манрико – Валерий Георгиев
Граф ди Луна – Пламен Димитров
Леонора – Линка Стоянова
Азучена – Бойка Василева
Ферандо – Евгений Станимиров
Инес – Галина Великова

 

30.10.2014 - четвъртък - 19:00
ФКЦ

Драматична кантата от КАРЛ ОРФ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ

        
Солисти МАРИЯ ЦВЕТКОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.          

 

4.10.2014 - събота - 19:00
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Авторски концерт на СТРАЦИМИР ПАВЛОВ – композиции, диригент, пиано, клавишни

С участието на НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ - вокали, СТОЯН РОЯНОВ Я-Я - кларинет, саксофон, ВАЛЕРИ ЦЕНКОВ - перкусии, маримба, БОРИС КАЗАКОВ - акустичен бас, НЕЙКО БОДУРОВ - тромпет, ХРИСТИНА БЕЛЕВА - гъдулка, ПЕТЪР МИЛАНОВ - тамбура, Струнен нонет

 

7.10.2014 - вторник - 19:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

9.10.2014 - четвъртък - 19:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)


ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Евгений Станимиров
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Людмил Петров

13.10.2014 - понеделник- 19:00
Основна сцена

Имре Калман

 

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

15.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

С ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

17.10.2014 - сряда - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

 

 

 

20.10.2014 - понеделник - 18:00
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP