Програма

9 август 2017, сряда, 21:00-23:30 часа

Летен театър
Опера в четири действия от Джакомо Пучини
Либрето Луиджи Илика, Марко Прага и Джузепе Джакоза по едноименния роман на абат Прèво

ПРЕМИЕРА

Диригент Ян ван Маанен
Режисьор Александър Текелиев
Художник Валентин Топенчаров
Пластика Гриша Роглев
Диригент на хора Стефан Бояджиев

 

В главните роли:

Манон Леско - Радостина Николаева
Леско, неин брат, сержант - Пламен Димитров
Кавалер Ренато Де Грийо - Ефе Кислали

Изпълнява се на италиански с надписи на български и английски.

„Манон Леско” е въздействащата адаптация на Пучини по класическия роман за свободолюбивото селско момиче, което става част от елита на Париж и се разкъсва между любовта и мечтания живот в лукс. Именно тази творба става повод Джордж Бърнард Шоу да обяви Пучини за истинския наследник на Верди. Въпреки че през 1884 г. Жул Масне вече е написал своя шедьовър „Манон“, Пучини не се възпира да излее вдъхновението си в чиста емоция и пленителни мелодии. Творбата се превръща в първия му голям успех, а любовният дует от второ действие си остава и до днес една от най-еротичните оперни сцени, създавани някога.

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

Вижте видео трейлър  

 

08.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор и художник Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА –Димитринка Райчева
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Росен Рангелов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Росен Рангелов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Красимира Митева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

 

 

24 август 2017, четвъртък, 21:00 - 23:00 часа

Летен театър

Диригент Григор Паликаров                                       

Солисти:  Валентина Куцарова, Милен Божков, Николай Добрев, Линка Стоянова, Даниела Дякова, Ирина Жекова, Арсений Арсов, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров, Свилен Николов   

       

Вижте видео трейлър    Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line                        

 

 

 

06.11.2013 - 18:00
Основна сцена

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна

Художествен ръководител Екатерина Чешмеджиева 
Репетитор Гергана Георгиева

Солисти (по азбучен ред):
Анна Андреева, Веселина Иванова, Галина Великова, Галина Велчева, Денко Стоянов, Евгения Минкова, Илиана Божкова, Лиляна Здравкова, Мартин Чикалов, Николай Димитров, Павел Иванов, Павел Кирчев, Ренета Михайлова, Румен Стефанов, Сандра Дотова

22 август 2017, вторник, 21:00 - 23:00 часа

Летен театър
Мюзикъл от Максим Дунаевски, либрето Николай Априлов по романа Александър Дюма-баща

ПРЕМИЕРА

ММФ Варненско лято

Режисьор Николай Априлов
Диригент Страцимир Павлов
Сценография и костюми Ася Стоименова
Хореография Татяна Янева
Сценичен бой и фехтовка Николай Дериволков
Стихове на песните Мария Донева
Диригент на хора Стефан Бояджиев, Цветан Крумов
Асистент-режисьор Сребрина Соколова

В ролята на Д’Артанян – Ованес Торосян

В останалите роли:

Людовик  ХІІІ – Красимир Добрев (Куклен театър – Варна)
Анна  Австрийска –           Илина Михайлова, Даниела Димова
Кардинал  Ришельо – Стефан Рядков (гост), Димитър Мартинов (ДТ „Ст. Бъчваров”)
Херцог Бъкингам – Пламен Долапчиев
Лейди Уинтър – Даниела Викторова (ДТ „Ст. Бъчваров”), Антоанела Петрова (гост)
Граф Рошфор – Людмил Петров
Де Тревил –  Свилен Стоянов (ДТ „Ст. Бъчваров”)
Атос – Свилен Николов, Деян Вачков
Портос – Велин Михайлов, Георги Ханджиев
Арамис – Валери Вълчев (ДТ „Ст. Бъчваров”), Денислав Новев
Констанс Бонасьо – Лилия Илиева, Мария Павлова (гост)
Господин Бонасьо – Пламен Георгиев (ДТ „Ст. Бъчваров”)

Закар Гостанян, Анатоли Романов, Петър Генов, Петър Петров, Димитър Илиев, Камен Николов, Живко Пенчев, Илко Захариев, Борислав Донев, Благовеста Статева, Антоанета Маринова, Галина Великова, Даниела Рабчева, Десислава Касчийска, Миглена Страдалска, Иринка Николова

С участието на Варненската детско-юношеска опера с диригент Ганчо Ганчев.

Изпълнява се на български език

За популярността на “Тримата мускетари” на Александър Дюма-баща, някой бе казал: “Всички помним романа без да сме го чели изобщо.”  Това е една от най-екранизираните литературни творби на всички времена. А и сюжетът е от онези, които родителите с радост разказват на децата си като пример за история, съчетаваща героична чест, историческо величие, разказ за силата на приятелството и не на последно място - любовен романс.

Вижте видео трейлър   Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

14.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

РУДОЛФ – Калуди Калудов
МАРСЕЛ – Свилен Николов
ШОНАР – Пламен Димитров
КОЛИН – Деян Вачков
БЕНУА – Росен Рангелов
АЛСИНДОР – Гео Чобанов
МИМИ – Анна Дитри
МЮЗЕТА – Ирина Жекова        
ПАРПИНЬОЛ – Христо Ганевски
МИТНИЧАР – Емил Симидов
СЕРЖАНТ – Валентин Грандев

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

1.12.2013 - 11:00
Основна сцена

Музикъл от Джон Мур

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

11.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Франц Лехар

 

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Валентина Корчакова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

 

 

 

 

19.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Рок опера по музика на Е. Л. Уебър и либрето на Тим Райс

Диригент Юли Дамянов

Концертно изпълнение

 

 

 

 

05.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Парашкев Хаджиев

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор и художник Кузман Попов

РАДАН – Гео Чобанов
РАДАНИЦА –  Елеонора Христова
ЗОРНИЦА – Ирина Жекова
ИЛИЯ – Пеньо Пирозов
МЕЧО – Свилен Николов
КУНА – Благовеста Статева
ПОП МАТЕЙ – Евгений Станимиров
БЕЙ ОСМАН – Пламен Димитров
КАДИЯ – Пламен Долапчиев
Първи чорбаджия - Владислав Владимиров
Втори чорбаджия - Петър Генов
Тъпанар – Христо Ганевски

13.12.2013 - 19:00
Основна сцена

сценична кантата от Карл Орф

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера – Варна
и детски хор на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Мариане Бергльоф (Германия)

Солисти Ирина Жекова, Пламен Димитров, Валерий Георгиев  

 


 

 

19.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Илина Михайлова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Деян Вачков
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

5.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Диригент Стефано Свгедони (Италия)

 

 

12.11.2013 - 18:00
Основна сцена Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс - Варна.

15.12.2013 - 11:30
Основна сцена

С музиката на Йохан Щраус

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна
Диригент Деян Павлов

 

 

 

 

 

02.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център - Варна

Диригент Станислав Ушев

В програмата Панчо Владигеров, Петко Стайнов, Сарасате, арии и ансамбли из опери на Росини, Верди, Пучини, П. Хаджиев

Солисти Валерий Георгиев, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова, Ирина Жекова, Мартин и Александър Зайранови, Свилен Николов, Татяна Спиридонова

20.12.2013 - 19:00
Основна сцена

С музиката на Йохан Щраус

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна
Диригент Деян Павлов

 

 

 

 

 

22.11.2013 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма

Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор

Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98  

3.12.2013 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

 

 

28.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център

С участието на Симфоничен оркестър и хор при Държавна опера – Варна и варненски хорови формации

Диригенти Джон Мур (Англия) и Ганчо Ганчев Солист Галин Ганчев – пиано 

Програма

Й. Брамс Академична фестивална увертюра
Й. Брамс Концерт за пиано и оркестър №2 в си бемол мажор
Ула Гиейло Небесна меса

16.12.2013 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

 

 

Хитове от мюзикълите на 20 век

20.11.2013 - 19:00
Основна сцена

 
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Фредерик Лоу и др.
„Котките”, „Мис Сайгон”, „Йосиф”, „Евита”, „Кабаре”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар”, „Моята прекрасна лейди” и др.

С участието на рок-звездата Звездомир Керемидчиев – Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и Георги Ханджиев и на Държавна опера Варна - Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

9.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

 

 

29 септември, вторник, 19 часа

Балет по музика на Адолф Адам
  • Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
  • Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ,МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ЛИЛЯНА ГЕОРГИЕВА, ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА

11.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди


Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Кузман Попов


ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Линка Стоянова
АЗУЧЕНА – Бойка Василева
МАНРИКО – Валерий Георгиев
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Благовеста Статева
РУИЦ – Владислав Владимиров
СТАР ЦИГАНИН – Росен Рангелов

 

 

18 септември, петък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

 

  • Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

 

  • Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

7.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент  Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Свилен Николов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО - Христо Ганевски
ПИСТОЛА - Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ева Перчемлиева-Тъканова
НАНЕТА - Ирина Жекова
КУИКЛИ - Стефания Маярди
МЕГ ПЕЙДЖ - Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

 

 

28 септември, понеделник, 18 часа

Мюзикъл от Х. Арлън

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
  • Хормайстор и корепетитор МИГЛЕНА ШИШЕВА
  • Сценограф ТОДОР ИГНАТОВ
  • Хореограф КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
  • Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
  • Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА
  • Вокален педагог ГАЛИНА СТАНИШЕВА

 

  • Спектакъл с участието на Варненската детско-юнoшеска опера

 

26.01.2014 - 18:00
Основна сцена

С участието на ученици от балетните паралелки при НУИ «Добри Христов» - Варна.

25 септември, петък, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера – Варна

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

  • Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА и др.

 

23.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

24 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

 

  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, ЙОРДАН КОЦЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА

 

29.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

17 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джоакино Росини

 

  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор АНТОНИО ПЕТРИС (Италия)
  • Сценография и костюми САЛВАТОРЕ РУССО (Италия)
  • Хореограф ДЖУЗЕПЕ ПАРЕНТЕ (Италия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ

 

20.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

15 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

 

  • Диригент АТАНАС ВАРАДИНОВ
  • Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
  • Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
  • Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

 

  • С ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, БОРИС ЛУКОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЗАКАР ГОСТАНЯН, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

31.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

НАБУКО – Пламен Димитров – дебют
ИЗМАЕЛ – Борис Луков
ЗАКАРИЯ – Евгений Станимиров – дебют
АБИГАИЛ – Димитринка Райчева – дебют
ФЕНЕНА – Бойка Василева
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

17 април, петък, 19 часа

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна
Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА – пиано  

Програма

  • В. А. Моцарт – Увертюра към оп. „Сватбата на Фигаро”
  • Е. Григ – Концерт за пиано и оркестър в ла минор опус 16
  • Н. Римски-Корсаков – Симфонична сюита „Шехеразада”

 

14.01.2014 - 18:00
Основна сцена 

Диригент Стефан Бояджиев

Участват студенти от класа на доц. Иванка Нинова при НМА “П. Владигеров”- София В програмата Арии и ансамбли от оперети на Й. Щраус, Ф. Лехар, С. Гилбърт, Л. Бърнстейн, И. Калман, Д. Вълчев, А. Карастоянов, Ж. Офенбах  

 

29 април, сряда, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, МИГЛЕНА СТРАДАЛСКА, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

13.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Александър Крунев
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

1 април, сряда, 18 часа

С участието на ученици от НУИ «ДОБРИ ХРИСТОВ»

17.01.2014 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98

 

 

 

 

 

 

21 април, вторник, 19 часа

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Режисьор Марк Кроне (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, МАРИЯНА АРСЕНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

28.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Хитове от мюзикълите на 20 век

  
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове  от най-известните мюзикъли на ХХ век,  с участието на рок звездата Звездомир Керемедчиев-Звезди, звездите на ДМБЦ ”Стефан Македонски”  Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Георги Ханджиев и с участието на солистите на Държавна опера-Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева и др.

 

8 и 9 април, сряда и четвъртък, 19 часа

комична опера от Гаетано Доницети

 

Диригент-постановчик Светослав Борисов

Режисьор-постановчик Кузман Попов

Сценография Teatro Comunale di Modena - Италия

Костюмограф Елена Иванова

Диригент на хора Стефан Бояджиев

 

Солисти

 

Дон Паскуале - Деян Вачков, Евгений Станимиров, Гео Чобанов

Доктор Малатеста – Пламен Димитров, СвиленНиколов

Ернесто – Арсений Арсов, Георги Султанов

Норина – Илина Михайлова, Ирина Жекова

Нотариус - Росен Рангелов, Петър Генов

 

Концертмайстори Анна Фурнаджиева и Красимир Щерев

Асистент-режисьор Сребрина Соколова;

Корепетитори Жанета Бенун, Веселина Маринова, Димитър Фурнаджиев, Руслан Павлов;

Помощник-режисьор Кристиян Йорданов

 

 

22.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Любов Методиева
ФЛОРА – Филипа Руженова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Борис Луков
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН – Стоян Финджиков
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Пламен Димитров
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

18 април, събота, 11 часа

фоайе първи балкон, ротонда

С участието на ГЕО ГОБАНОВ, ЖАНЕТА БЕНУН И ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ

В програмата руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

9  юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Умберто Джордано
ПРЕМИЕРА 

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов

Със звездния тенор Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Пламен Димитров и др.

18 април, събота, 16 часа

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

7  юли 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Силвия Ангелова, Звездомир Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.

24 април, петък, 19 часа

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

ИВАН МОМИРОВ И ПРИЯТЕЛИ

2 юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор и художник Кузман Попов

С участието на Диана Тугуй (Румъния), Валерий Георгиев, Пламен Димитров и др.

28 април, вторник, 19 часа

СЕЛСКА ЧЕСТ – опера от П. Маскани
ПАЛЯЧО – опера от Р. Леонкавало

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Художник на декора ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите НИКОЛИНА КОСТОВА
Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

СЕЛСКА ЧЕСТ

С ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

ПАЛЯЧО

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ

20 юни, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

Солисти Венцеслав Анастасов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Ина Петрова, Евгений Станимиров, Пламен Димитров, Илина Михайлова, Гео Чобанов

 

 

16 април, четвъртък, 19 часа

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

16 юни, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Рок опера от A. Л. Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Людмил Петров, Свилен Николов, Пламен Долапчиев и др.  

 

 

 

21 май, четвъртък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВОТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

26 юни, четвъртък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от Дж. Пучини
Диригент Деян Павлов
Режисьор Кузман Попов

С участието на Калуди Калудов, Анна Дитри, Свилен Николов, Бойка Василева, Пламен Долапчиев и др.

11 май, понеделник, 19 часа

Опера от Джузепе Верди
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ        
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ             
Художник ЛОРА МАРИНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ    
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА    

С ГЕО ЧОБАНОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

 24 юни, вторник, 21 часа, Летен театър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

Със солистите на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Валентина Корчакова и на Държавна опера Варна Ирина Жекова, Пламен Димитров, Свилен Николов, Силвия Ангелова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова и др.

27 май, сряда, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕОРГИ ЦУЦКОВСКИ (Македония), ЛИНКА СТОЯНОВА, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ,  ГЕО ЧОБАНОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

IN MEMORIAM СТЕФАН ЦИГАНЧЕВ (1929-2006)

4 юни, сряда, 19 часа, ФКЦ

Йоханес Брамс – Немски реквием

С участието на симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

и хоровете “Shrine of the Ages” и “Master Chorale of  Flagstaff” (САЩ)

Диригент д-р Едит Копли (САЩ)

Солисти Тина Сталард - сопран (САЩ) и Джейкъб Уил – бас-баритон (САЩ)

18 май, понеделник, 19 часа

Опера от Гаетано Доницети

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ/ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.  

14 юни, събота, 20 часа, ФКЦ

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Александра Соум – цигулка (Франция)

П. Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
П. И. Чайковски – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор, опус 35
П. И. Чайковски – Симфония №5 в ми минор, опус 64

 

25 май, понеделник, 19 часа

Драматична кантата от Карл Орф

  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ (Германия)
  • Сценограф АНДРЕЙ ФОН ШЛИПЕ (Германия)
  • Костюмограф КАТРИН РЬОЛЕ (Германия)
  • Оперни солисти ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ
  • Балетни солисти ВЕСЕЛИНА ИВАНОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ИЛИЯНА БОЖКОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА

 

18 март 2014, вторник, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Виолончелов квартет Растрели – Санкт Петербург

В програмата творби от Чайковски, Мусоргски, Рахманинов, Прокофиев и др.

 

 

10 май, неделя, 18 часа

 

КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ НА ЗРЕЛОСТНИЦИ ОТ ВИПУСК 2015

при НУИ „Добри Христов” - Варна

28 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Les Orpheistes Festival Orchestra

Солист Марио Хосен - цигулка

Програма творби от Корели, Тартини, Паганини, Крайслер и др.

2 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

7 март 2014, петък, 18 часа
Основна сцена

 

ПРЕМИЕРА

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

С Лиляна Кондова, Стелияна Стоянова, Филипа Руженова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Иван Христов, Пламен Василев, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

23 май, събота, 11 часа, Фоайето на Първи балкон

  • С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано
  • В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

 

24 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

Със Стилияна Стоянова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

16 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА

Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
Арии и ансамбли из опери

30 март 2014, неделя, 18 часа
Основна сцена

С участието на ученици от НУИ „Добри Христов” 

 

 

30 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

  • Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА, РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА
  • Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
  • Арии и ансамбли из опери

10 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при ОДК

 

 

 

 

 

4 май, понеделник, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна   

Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

Из оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар, Ж. Офенбах, Ф. Супе и др.

19 март 2014, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

С Венцеслав Анастасов, Гео Чобанов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Даниела Димова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Вяра Железова

 

 

 

9 май, събота, 19 часа     

Посвещава се на Деня на Европа

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Солисти ДЖАMПИЕРО СОБРИНО – кларинет (Италия)
                    РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано

Програма

Гаетано Доницети – Концертино за кларинет и оркестър
Луиджи Басси – Концерт Фантазия за кларинет по мотиви от оп. «Риголето» на Дж. Верди
Йоханес Брамс – Концерт за пиано и оркестър № 1 опус 15

26 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

С Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

 

20 май, сряда, 19 часа

Опера от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Със световноизвестния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ в ролята на Каварадоси и солистите АННА ДИТРИ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

5 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

 

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор Кузман Попов

С Пламен Димитров, Арсений Арсов, Евгений Станимиров, Татяна Спиридонова, Бойка Василева, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

2 май, събота, 19 часа, Основна сцена

1150 години от покръстването на българите

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
С участието на Симфоничен оркестър Държавна опера Варна и
Смесен хор при Патриаршеската Катедрала «Св. Александър Невски»  
Диригент на хора ДИМИТЪР ДИМИТРОВ

Програма

Панчо Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
Източно-православни църковни песнопения

21 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

СЕЛСКА ЧЕСТ
опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Олга Михайлова-Динова
ТУРИДУ – Камен Чанев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Венцеслав Анастасов
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячо

КАНИО (Палячо) – Камен Чанев
НЕДА (Коломбина) – Таня Иванова
ТОНИО (Тадео) – Венцеслав Анастасов
ПЕПЕ (Арлекин) - Борис Луков
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

1 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Диригент Борислав Иванов
Солист Людмил Ангелов – пиано

Й. С. Бах - Токата и фуга в ре минор
Фр. Шопен - Концерт за пиано и оркестър №2 във фа минор

Дж. Гершуин - Симфония-поема «Един американец в Париж», “Рапсодия в синьо” 

 

 

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

ХV ВЕЛИКДЕНСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

15 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Амори дьо Клозел (Франция)

Солисти Светлин Русев – цигулка    
Милко Милков и Ваня Пешева – клавирно дуо

В програмата творби от Сен-Санс, Равел, Шосон, Пуленк

 

15 май, петък, 19 часа

Оперета от Имре Калман

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Солисти ЛИЛЯНА КОНДОВА (дебют), БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

27 март 2014, четвъртък, 19 часа
Фестивален и конгресен център

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Станислав Ушев

Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”    

 

 

 

 

 

 

29 май, петък, 19 часа

Балет по музика на Н. РИМСКИ КОРСАКОВ и BUDDA BAR

  • Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА

 

3 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

по повод Национания празник на Република България
Фолклорен танцов театър «Родина» и Детски танцов ансамбъл «Зорница»

 

 

 

 

17.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Александър Панайотов
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

ФЕВРУАРСКА ПРОМОЦИЯ - цена 6 лева

31 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Петър Данаилов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО – Христо Ганевски
ПИСТОЛА – Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ина Петрова
НАНЕТА – Ирина Жекова
КУИКЛИ – Бойка Василева
МЕГ ПЕЙДЖ – Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

14.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ

И с участието на солистите на Държавна опера – Варна Бойка Василева, Даниела Димова, Валерий Георгиев.

 

 

 

 

 

 

 

 

12 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Георги Динев
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

10.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА-  Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

 

 

 

 

 

 

17 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

22.02.2014 - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев

Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

TOP