Програма

13.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Александър Крунев
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

1 април, сряда, 18 часа

С участието на ученици от НУИ «ДОБРИ ХРИСТОВ»

17.01.2014 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98

 

 

 

 

 

 

21 април, вторник, 19 часа

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Режисьор Марк Кроне (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, МАРИЯНА АРСЕНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

28.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Хитове от мюзикълите на 20 век

  
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове  от най-известните мюзикъли на ХХ век,  с участието на рок звездата Звездомир Керемедчиев-Звезди, звездите на ДМБЦ ”Стефан Македонски”  Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Георги Ханджиев и с участието на солистите на Държавна опера-Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева и др.

 

8 и 9 април, сряда и четвъртък, 19 часа

комична опера от Гаетано Доницети

 

Диригент-постановчик Светослав Борисов

Режисьор-постановчик Кузман Попов

Сценография Teatro Comunale di Modena - Италия

Костюмограф Елена Иванова

Диригент на хора Стефан Бояджиев

 

Солисти

 

Дон Паскуале - Деян Вачков, Евгений Станимиров, Гео Чобанов

Доктор Малатеста – Пламен Димитров, СвиленНиколов

Ернесто – Арсений Арсов, Георги Султанов

Норина – Илина Михайлова, Ирина Жекова

Нотариус - Росен Рангелов, Петър Генов

 

Концертмайстори Анна Фурнаджиева и Красимир Щерев

Асистент-режисьор Сребрина Соколова;

Корепетитори Жанета Бенун, Веселина Маринова, Димитър Фурнаджиев, Руслан Павлов;

Помощник-режисьор Кристиян Йорданов

 

 

22.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Любов Методиева
ФЛОРА – Филипа Руженова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Борис Луков
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН – Стоян Финджиков
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Пламен Димитров
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

18 април, събота, 11 часа

фоайе първи балкон, ротонда

С участието на ГЕО ГОБАНОВ, ЖАНЕТА БЕНУН И ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ

В програмата руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

9  юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Умберто Джордано
ПРЕМИЕРА 

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов

Със звездния тенор Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Пламен Димитров и др.

18 април, събота, 16 часа

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

7  юли 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Силвия Ангелова, Звездомир Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.

24 април, петък, 19 часа

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

ИВАН МОМИРОВ И ПРИЯТЕЛИ

2 юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор и художник Кузман Попов

С участието на Диана Тугуй (Румъния), Валерий Георгиев, Пламен Димитров и др.

28 април, вторник, 19 часа

СЕЛСКА ЧЕСТ – опера от П. Маскани
ПАЛЯЧО – опера от Р. Леонкавало

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Художник на декора ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите НИКОЛИНА КОСТОВА
Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

СЕЛСКА ЧЕСТ

С ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

ПАЛЯЧО

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ

20 юни, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

Солисти Венцеслав Анастасов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Ина Петрова, Евгений Станимиров, Пламен Димитров, Илина Михайлова, Гео Чобанов

 

 

16 април, четвъртък, 19 часа

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

16 юни, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Рок опера от A. Л. Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Людмил Петров, Свилен Николов, Пламен Долапчиев и др.  

 

 

 

21 май, четвъртък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВОТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

26 юни, четвъртък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от Дж. Пучини
Диригент Деян Павлов
Режисьор Кузман Попов

С участието на Калуди Калудов, Анна Дитри, Свилен Николов, Бойка Василева, Пламен Долапчиев и др.

11 май, понеделник, 19 часа

Опера от Джузепе Верди
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ        
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ             
Художник ЛОРА МАРИНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ    
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА    

С ГЕО ЧОБАНОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

 24 юни, вторник, 21 часа, Летен театър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

Със солистите на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Валентина Корчакова и на Държавна опера Варна Ирина Жекова, Пламен Димитров, Свилен Николов, Силвия Ангелова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова и др.

18 май, понеделник, 19 часа

Опера от Гаетано Доницети

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ/ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.  

4 юни, сряда, 19 часа, ФКЦ

Йоханес Брамс – Немски реквием

С участието на симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

и хоровете “Shrine of the Ages” и “Master Chorale of  Flagstaff” (САЩ)

Диригент д-р Едит Копли (САЩ)

Солисти Тина Сталард - сопран (САЩ) и Джейкъб Уил – бас-баритон (САЩ)

25 май, понеделник, 19 часа

Драматична кантата от Карл Орф

  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ (Германия)
  • Сценограф АНДРЕЙ ФОН ШЛИПЕ (Германия)
  • Костюмограф КАТРИН РЬОЛЕ (Германия)
  • Оперни солисти ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ
  • Балетни солисти ВЕСЕЛИНА ИВАНОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ИЛИЯНА БОЖКОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА

 

14 юни, събота, 20 часа, ФКЦ

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Александра Соум – цигулка (Франция)

П. Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
П. И. Чайковски – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор, опус 35
П. И. Чайковски – Симфония №5 в ми минор, опус 64

 

10 май, неделя, 18 часа

 

КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ НА ЗРЕЛОСТНИЦИ ОТ ВИПУСК 2015

при НУИ „Добри Христов” - Варна

18 март 2014, вторник, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Виолончелов квартет Растрели – Санкт Петербург

В програмата творби от Чайковски, Мусоргски, Рахманинов, Прокофиев и др.

 

 

2 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

28 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Les Orpheistes Festival Orchestra

Солист Марио Хосен - цигулка

Програма творби от Корели, Тартини, Паганини, Крайслер и др.

23 май, събота, 11 часа, Фоайето на Първи балкон

  • С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано
  • В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

 

7 март 2014, петък, 18 часа
Основна сцена

 

ПРЕМИЕРА

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

С Лиляна Кондова, Стелияна Стоянова, Филипа Руженова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Иван Христов, Пламен Василев, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

16 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА

Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
Арии и ансамбли из опери

24 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

Със Стилияна Стоянова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

30 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

  • Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА, РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА
  • Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
  • Арии и ансамбли из опери

30 март 2014, неделя, 18 часа
Основна сцена

С участието на ученици от НУИ „Добри Христов” 

 

 

4 май, понеделник, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна   

Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

Из оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар, Ж. Офенбах, Ф. Супе и др.

10 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при ОДК

 

 

 

 

 

9 май, събота, 19 часа     

Посвещава се на Деня на Европа

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Солисти ДЖАMПИЕРО СОБРИНО – кларинет (Италия)
                    РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано

Програма

Гаетано Доницети – Концертино за кларинет и оркестър
Луиджи Басси – Концерт Фантазия за кларинет по мотиви от оп. «Риголето» на Дж. Верди
Йоханес Брамс – Концерт за пиано и оркестър № 1 опус 15

19 март 2014, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

С Венцеслав Анастасов, Гео Чобанов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Даниела Димова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Вяра Железова

 

 

 

20 май, сряда, 19 часа

Опера от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Със световноизвестния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ в ролята на Каварадоси и солистите АННА ДИТРИ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

26 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

С Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

 

2 май, събота, 19 часа, Основна сцена

1150 години от покръстването на българите

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
С участието на Симфоничен оркестър Държавна опера Варна и
Смесен хор при Патриаршеската Катедрала «Св. Александър Невски»  
Диригент на хора ДИМИТЪР ДИМИТРОВ

Програма

Панчо Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
Източно-православни църковни песнопения

5 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

 

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор Кузман Попов

С Пламен Димитров, Арсений Арсов, Евгений Станимиров, Татяна Спиридонова, Бойка Василева, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

21 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

СЕЛСКА ЧЕСТ
опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Олга Михайлова-Динова
ТУРИДУ – Камен Чанев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Венцеслав Анастасов
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячо

КАНИО (Палячо) – Камен Чанев
НЕДА (Коломбина) – Таня Иванова
ТОНИО (Тадео) – Венцеслав Анастасов
ПЕПЕ (Арлекин) - Борис Луков
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

1 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Диригент Борислав Иванов
Солист Людмил Ангелов – пиано

Й. С. Бах - Токата и фуга в ре минор
Фр. Шопен - Концерт за пиано и оркестър №2 във фа минор

Дж. Гершуин - Симфония-поема «Един американец в Париж», “Рапсодия в синьо” 

 

 

 

15 май, петък, 19 часа

Оперета от Имре Калман

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Солисти ЛИЛЯНА КОНДОВА (дебют), БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

ХV ВЕЛИКДЕНСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

15 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Амори дьо Клозел (Франция)

Солисти Светлин Русев – цигулка    
Милко Милков и Ваня Пешева – клавирно дуо

В програмата творби от Сен-Санс, Равел, Шосон, Пуленк

 

29 май, петък, 19 часа

Балет по музика на Н. РИМСКИ КОРСАКОВ и BUDDA BAR

  • Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА

 

27 март 2014, четвъртък, 19 часа
Фестивален и конгресен център

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Станислав Ушев

Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”    

 

 

 

 

 

 

17.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Александър Панайотов
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

ФЕВРУАРСКА ПРОМОЦИЯ - цена 6 лева

3 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

по повод Национания празник на Република България
Фолклорен танцов театър «Родина» и Детски танцов ансамбъл «Зорница»

 

 

 

 

24.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Волфганг Амадеус Моцарт

ПРЕМИЕРА

Диригент – постановчик БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Сценография  ИВАН ПОПОВ
Хореограф  ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора  СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

ДОН  ЖУАН  ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ
КОМАНДОРА ГЕО ЧОБАНОВ
ДОНА  АННА негова дъщеря ЛИНКА СТОЯНОВА
ДОН  ОТАВИО годеник на дона Анна АРСЕНИЙ АРСОВ
ДОНА  ЕЛВИРА изоставена любима на Дон Жуан ИНА ПЕТРОВА
ЛЕПОРЕЛО слуга на Дон Жуан ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ
МАЗЕТО селски момък ПЛАМЕН ДИМИТРОВ
ЦЕРЛИНА годеница на Мазето ИРИНА ЖЕКОВА

* Забележка: Премиерата на "ДОН ЖУАН", предвидена за 21.02.2014 от 18:00 часа се отлага за 24.02.2014 г.
Закупените билети за 21.02.2014 г. важат без заверка за 24.02.2014 г.

 

31 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Петър Данаилов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО – Христо Ганевски
ПИСТОЛА – Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ина Петрова
НАНЕТА – Ирина Жекова
КУИКЛИ – Бойка Василева
МЕГ ПЕЙДЖ – Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

14.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ

И с участието на солистите на Държавна опера – Варна Бойка Василева, Даниела Димова, Валерий Георгиев.

 

 

 

 

 

 

 

 

12 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Георги Динев
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

10.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА-  Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

 

 

 

 

 

 

17 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

22.02.2014 - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев

Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

08.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор и художник Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА –Димитринка Райчева
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Росен Рангелов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Росен Рангелов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Красимира Митева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

 

 

26.02.2014 - 19:00
Зала 1, Фестивален и конгресен център - Варна

Волфганг Амадеус Моцарт

Диригент Стефано Сегедони (Италия)

Солисти Даниела Димова – сопран, Бойка Василева - мецосопран, Арсений Арсов – тенор, Евгений Станимиров – бас

 

 

06.11.2013 - 18:00
Основна сцена

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна

Художествен ръководител Екатерина Чешмеджиева 
Репетитор Гергана Георгиева

Солисти (по азбучен ред):
Анна Андреева, Веселина Иванова, Галина Великова, Галина Велчева, Денко Стоянов, Евгения Минкова, Илиана Божкова, Лиляна Здравкова, Мартин Чикалов, Николай Димитров, Павел Иванов, Павел Кирчев, Ренета Михайлова, Румен Стефанов, Сандра Дотова

05.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Арсений Арсов
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Илина Михайлова
СПАРАФУЧИЛ – Деян Вачков
МАДАЛЕНА – Бойка Василева
ДЖОВАНА – Антоанета Маринова
МОНТЕРОНЕ – Деян Вачков
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА –  Стоян Финджиков  
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров  
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Благовеста Статева
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

14.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

РУДОЛФ – Калуди Калудов
МАРСЕЛ – Свилен Николов
ШОНАР – Пламен Димитров
КОЛИН – Деян Вачков
БЕНУА – Росен Рангелов
АЛСИНДОР – Гео Чобанов
МИМИ – Анна Дитри
МЮЗЕТА – Ирина Жекова        
ПАРПИНЬОЛ – Христо Ганевски
МИТНИЧАР – Емил Симидов
СЕРЖАНТ – Валентин Грандев

07.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти Лауреати на Националния конкурс за пианисти «Мила Михайлова».

В програмата Менделсон, Шопен, Лист и др.

 

 

 

 

11.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Франц Лехар

 

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Валентина Корчакова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

 

 

 

 

12.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Кузман Попов

МАНРИКО – Валерий Георгиев
ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Димитринка Райчева
АЗУЧЕНА – Олга Михайлова-Динова
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Галина Великова

 

 

 

 

 

 

 

05.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Парашкев Хаджиев

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор и художник Кузман Попов

РАДАН – Гео Чобанов
РАДАНИЦА –  Елеонора Христова
ЗОРНИЦА – Ирина Жекова
ИЛИЯ – Пеньо Пирозов
МЕЧО – Свилен Николов
КУНА – Благовеста Статева
ПОП МАТЕЙ – Евгений Станимиров
БЕЙ ОСМАН – Пламен Димитров
КАДИЯ – Пламен Долапчиев
Първи чорбаджия - Владислав Владимиров
Втори чорбаджия - Петър Генов
Тъпанар – Христо Ганевски

03.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Видин Даскалов


ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров

ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Лиляна Кондова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Валентина Корчакова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

19.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Илина Михайлова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Деян Вачков
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

17 февруари, вторник, 18 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Художествен ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

12.11.2013 - 18:00
Основна сцена Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс - Варна.

State Opera Varna February 2015

4 February, 6 pm

La Traviata

Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Director, Stage&Costume designer Kuzman Popov
  • Starring Maria Radoeva as Violetta Valery and the soloists of State Opera Varna Boris Lukov (Alfredo Germont), Svilen Nikolov (Giorgio Germont), Eugeniy Stanimirov (Baron Douphol), Geo Chobanov (Doctor Grenvil), Lilyana Kondova (Flora Bervoix), and others

 

6 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Soloist famous pianist Ludmil Angelov
  • Program P. I. Tchaikovsky
    Symphony № 1 G minor, op.13
    Piano Concerto No. 1 in B-flat minor

 

9 February, 6 pm
Jesus Christ Superstar
Rock opera by Andrew Lloyd Webber and Time Rice

  • Conductor Stratsimir Pavlov
  • Director Svetozar Donev
  • Stage designer Ivan Tokadzhiev
  • Costume designer Asya Stoimenova
  • Choreographer Anna Doneva
    Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Neycho Petrov-Reggie (Jesus Christ), Silviya Angelova (Mary Magdalene), Georgi Handzhiev (Judas Iscariot), Alexander Mutafchiyski (Pontius Pilate), Geo Chobanov (Caiaphas), Ludmil Petrov (Peter), Svilen Nikolov (King Herod), Plamen Dolapchiev (Simon Zealotes), and others

 

11 February, 6 pm
Scheherazade
Ballet by Nikolai Rimsky-Korsakov and Buddha bar

  • Choreographer Boryana Sechanova
  • Stage designer Boris Stoynov
  • Costume designer Tshvetanka Petkova-Stoynova
  • Starring Eugeniya Minkova, Rumen Stefanov, Denko Stoyanov, Martin Chikalov, Iliyana Slavova and others

 

12 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor STANISLAV USHEV
  • Soloists HASSAN and IBRAHIM IGNATOVI – pianists

Program

  • Franz von Suppe – Overture “Poet and Peasand” 
  • Ludwig van Beethoven – Piano Concerto No. 1 op. 15
       Part 1 (Allegro con brio)
  • Dmitri Shostakovich – Piano Concerto  No. 2 op. 102
       Part 2 (Andante)
       Part 3 (Allegro)
  • Edvard Grieg – Peer Gynt
       Suitte  No. 1 op. 46
       Suitte  No. 2 op. 55

 

14 February, 11 am
Lobby of the first balcony
Love Russian Romances

  • With Lyuben Chatalov – actor, Geo Chobanov – bass and Janeta Benun – piano
  • Program P. I. Tchaikovsky, M. Glinka, Abaza, N. Harito, and others

 

14 February, 6 pm
A Love Night At The Opera
Starring pop singer Orlin Pavlov and opera singers Daniela Dimova, Boyka Vasileva, Silviya Angelova

  • Varna Philharmonic Orchestra
  • Conductor Stratsimir Pavlov

 

17 February, 6 pm
Carmen Dance
Оpera-Ballet by George Bizet

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Choir conductor Stefan Boyadjiev

 

19 February, 6 pm
The Nutcracker
Ballet by P. I. Tchaikovsky

  • Director & Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Assistants Demid Zikov, Olesya Aldonina, Natasha Bobrova
  • Ballet and Symphony Orchestra of State Opera Varna
  • Conductor Viliana Valtcheva

 

20  February, 6 pm
Don Giovanni
Opera by W. A. Mozart

  • Conductor Viliana Valtcheva
  • Director Alexander Tekeliev
  • Stage designer Ivan Popov
  • Choreographer Jelka Tabakova
  • Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Venceslav Anastasov (Don Giovanni), Eugeniy Stanimirov (Leporello), Geo Chobanov (The Commandant), Linka Stoyanova (Donna Anna), Arseniy Arsov (Don Ottavio), Daniela Dimova (Donna Elvira), Plamen Dimitrov (Masetto), Ilina Mihaylova (Zerlina)

 

23  February, 6 pm
Czardas Queen
Operetta by Emmerich Kalman

  • Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Director Vidin Daskalov
  • Stage&Costume designer Maria Trendafilova
  • Choreographer Kalina Bogoeva
  • Starring Boyka Vassileva (Anhilte Weylersheim), Plamen Dolapchiev (Edwin), Lilyana Kondova (Stasi), Alexander Mutafchiyski (Graf Boni Káncsiánu), Olga Mihaylova-Dinova (Sylva Varescu), Lyudmil Petrov (Feri Bácsi), and others

 

25 February, 6 pm
Falstaff
Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Director Giulio Ciabatti (Italy)
  • Stage designer Platon Bardhi (Italy)
  • Costume designer Marco Nateri (Italy)
  • Choir conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring famous baritone Kiril Manolov as Sir John Falstaff and the soloists of State Opera Varna Svilen Nikolov (Ford), Ina Petrova (Alice Ford, Irina Zhekova (Nannetta), Valeriy Georgiev (Fenton), Hristo Ganevski (Bardolfo), Geo Chobanov (Pistola), Silviya Angelova (Mistress Meg Page), Boyka Vasileva (Mistress Quickly), Iliyana Slavova (Falstaff`s Page), and others

 

27 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Soloists Stefania Passamonte (Italy)– piano
  • Anna Furnadzhieva - violin
  • Program S. Rachmaninoff – Piano Concerto No. 2
  • J. Brahms – Violin Concerto in D major, Op. 77

Bookings and tickets: tel. (+359 52) 66 50 20; 66 50 22; 052 66 96 52
tickets@operavarna.bg, www.opera.tmpcvarna.com
Box-office, working hours
Monday– Sunday 10:00–13:00 and 14:00-19:00  

02.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център - Варна

Диригент Станислав Ушев

В програмата Панчо Владигеров, Петко Стайнов, Сарасате, арии и ансамбли из опери на Росини, Верди, Пучини, П. Хаджиев

Солисти Валерий Георгиев, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова, Ирина Жекова, Мартин и Александър Зайранови, Свилен Николов, Татяна Спиридонова

20 февруари, петък, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

22.11.2013 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма

Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор

Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98  

14 февруари, събота, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

С участието на ОРЛИН ПАВЛОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА И СИЛВИЯ АНГЕЛОВА

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

28.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център

С участието на Симфоничен оркестър и хор при Държавна опера – Варна и варненски хорови формации

Диригенти Джон Мур (Англия) и Ганчо Ганчев Солист Галин Ганчев – пиано 

Програма

Й. Брамс Академична фестивална увертюра
Й. Брамс Концерт за пиано и оркестър №2 в си бемол мажор
Ула Гиейло Небесна меса

9 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.   

 

 

Хитове от мюзикълите на 20 век

20.11.2013 - 19:00
Основна сцена

 
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Фредерик Лоу и др.
„Котките”, „Мис Сайгон”, „Йосиф”, „Евита”, „Кабаре”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар”, „Моята прекрасна лейди” и др.

С участието на рок-звездата Звездомир Керемидчиев – Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и Георги Ханджиев и на Държавна опера Варна - Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

19 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

29 септември, вторник, 19 часа

Балет по музика на Адолф Адам
  • Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
  • Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ,МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ЛИЛЯНА ГЕОРГИЕВА, ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА

14 февруари, събота, 11 часа
Фоайето на Първи балкон

 

С участието на ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата  руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др 

18 септември, петък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

 

  • Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

 

  • Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

25 февруари, сряда, 18 часа    
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

 

28 септември, понеделник, 18 часа

Мюзикъл от Х. Арлън

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
  • Хормайстор и корепетитор МИГЛЕНА ШИШЕВА
  • Сценограф ТОДОР ИГНАТОВ
  • Хореограф КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
  • Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
  • Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА
  • Вокален педагог ГАЛИНА СТАНИШЕВА

 

  • Спектакъл с участието на Варненската детско-юнoшеска опера

 

12 февруари, четвъртък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти пианистите ХАСАН И ИБРАХИМ ИГНАТОВИ

 

25 септември, петък, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера – Варна

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

  • Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА и др.

 

6 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

 

Солист ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ – пиано

Програма П. И. Чайковски

          Първа симфония «Зимни мечти»
          Концерт за пиано и оркестър № 1 в си бемол минор

 

24 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

 

  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, ЙОРДАН КОЦЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА

 

27 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)

Солисти СТЕФАНИЯ ПАСАМОНТЕ (Италия) – пиано
         АННА ФУРНАДЖИЕВА – цигулка      

ПРОГРАМА
С. Рахманинов – Концерт за пиано и оркестър №2
Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор оп. 77

 

17 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джоакино Росини

 

  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор АНТОНИО ПЕТРИС (Италия)
  • Сценография и костюми САЛВАТОРЕ РУССО (Италия)
  • Хореограф ДЖУЗЕПЕ ПАРЕНТЕ (Италия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ

 

4 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

Гостуване на МАРИЯ РАДОЕВА в ролята на Виолета Валери и  солистите на Държавна опера Варна
БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, и др.

 

 

 

15 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

 

  • Диригент АТАНАС ВАРАДИНОВ
  • Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
  • Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
  • Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

 

  • С ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, БОРИС ЛУКОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЗАКАР ГОСТАНЯН, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

23 февруари,  понеделник, 18 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ОЛГА
МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

17 април, петък, 19 часа

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна
Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА – пиано  

Програма

  • В. А. Моцарт – Увертюра към оп. „Сватбата на Фигаро”
  • Е. Григ – Концерт за пиано и оркестър в ла минор опус 16
  • Н. Римски-Корсаков – Симфонична сюита „Шехеразада”

 

11 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

29 април, сряда, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, МИГЛЕНА СТРАДАЛСКА, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

ТЕАТРАЛНО-МУЗИКАЛЕН ПРОДУЦЕНТСКИ ЦЕНТЪР – ВАРНА
Държавна опера Варна и Община Варна представят

VI  Oпера в Летния театър – Варна 2015

I Международен балетен форум – Варна 2015

Генерален спонсор Алфа Банк

3 юли – 25 август

3 юли, петък, 21 часа
Царицата на чардаша - премиера
Оперета от Имре Калман

  • Режисьор Николай Априлов
  • Диригент Стефан Бояджиев
  • Сценография и костюми Радина Близнакова, Лилия Бабунова
  • Хореография Татяна Янева, Иво Адов
  • Оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна
  • Солисти Олга Михайлова-Динова, Борис Луков, Веселин Вачев, Лиляна Кондова и др.

9 юли, четвъртък, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Макбет - премиера

  • Опера от Джузепе Верди
  • Диригент Стефано Сегедони (Италия)
  • Режисьор Нина Найденова
  • Сценография Борис Стойнов
  • Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
  • Със солистката на румънската национална опера Сорина Мунтеану,  Пламен Димитров, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров и др.

17 юли,  петък, 21 часа
Дон Карлос
Опера от Джузепе Верди

  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Кузман Попов
  • С най-добрия вердиев италиански бас Карло Коломбара, звездния български тенор Калуди Калудов, Димитринка Райчева, солистката на Болшой Театър Ирина Долженко, Гео Чобанов и др.

Под патронажа на г-н Иван Портних, кмет на Община Варна

 

21 юли,  вторник, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Адриана Лекуврьор - Премиера
Опера от Франческо Чилеа

  • Диригент Вилиана Вълчева
  • Режисьор Деян Прошев (Македония)
  • С българските оперни звезди Цветелина Василева, Иван Момиров, Даниела Дякова и др.
  • Кoпродукция с Македонската опера и балет

I Mеждународен балетен форум – Варна 2015
In memoriam Мая Плисецкая (1925-2015)

27 юли,  понеделник, 21 часа
Carmen Dance
Опера-балет по музика на Жорж Бизе

  • Постановка Сергей Бобров – з. а. на Русия
  • Диригент Светослав Борисов
  • Оперни солисти Вяра Железова, Валерий Георгиев, Деян Вачков, Илина Михайлова
  • Копродукция на Сибирски държавен балет и Балет при Държавна опера Варна

29 юли,  сряда, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Ромео и Жулиета - Премиера
Балет по музика на Сергей Прокофиев

  • Постановка Сергей Бобров – з. а. на Русия
  • Копродукция на Сибирски държавен балет и Балет при Държавна опера Варна

Под патронажа на г-н Иван Портних, кмет на Община Варна

 

31 юли, петък, 21 часа
Любовен еликсир - Премиера
Опера от Гаетано Доницети

  • Дииригент Светослав Борисов
  • Режисьор Нина Найденова
  • Сценография Иван Савов
  • Костюми Яна Дворецка
  • Хореография Боряна Сечанова
  • С Марк Фаулър (Австралия), Яница Нешева, Гео Чобанов, Свилен Николов и др.

14 август, петък, 21 часа
Турандот
Опера от Джакомо Пучини

  • Диригент Григор Паликаров
  • Режисьор Кузман Попов
  • С оперната прима Габриела Георгиева, звездния тенор Бойко Цветанов - 60-годишен юбилей, Валерия Сепе (Италия) и др.

18 август, вторник, 21 часа
Аида
Опера от Джузепе Верди

  • Диригент Борислав Иванов
  • Режисьор Кузман Попов
  • Съзвездие от именити певци - Камен Чанев, Агунда Кулаева (Русия), Таня Иванова, Пламен Димитров и др.

20 август, четвъртък, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Дон Паскуале - Премиера

  • Опера от Гаетано Доницети
  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Кузман Попов
  • Сценография Teatro Comunale di Modena (Италия)
  • Костюми Елена Иванова
  • Със солистите на Държавна опера Варна Евгений Станимиров, Ирина Жекова, Свилен Николов и др.

25 август, вторник, 21 часа
Оперна гала
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Селман Ада (Турция)
  • Режисьор Кузман Попов
  • С участието на солисти на Държавна опера Варна и Държавна опера Анкара Гьоркем Езги Йълдъръм (сопран), Юнюшан Кулолу (тенор), Тинджай Куртолу (бас) и солистите на Държавна опера Варна Димитринка Райчева (сопран), Елена Чавдарова-Иса (мецосопран) и Пламен Димитров (баритон).

Ръководството си запазва правото на промени в програмата.
Генерален спонсор Алфа Банк Бизнес партньори „Св. Св. Константин и Елена” - Холдинг АД, Graffit Gallery Hotel Mедийни партньори Media Group Bulgaria On Air, БНР – Радио Варна, ТВ и в. „Черно море”, БНТ 2, Дарик Радио Варна, в. „Народно дело”, www.petel.bg, www.moreto.net, www.dnesplus.bg; www.varnautre.bg, www.novavarna.net

Специални партньори Casta Diva, Viva la Musica, www.eventsinbulgaria.com Билети по 10, 15, 20, 30 лв. Работно време каси:
Държавна опера Варна: 10.00-13.00 и 14.00-19.00 всеки ден,
тел.: 052-665020, 052-650666; tickets@operavarna.bg
Летен театър: 10.00-13.00 и 14.00-18.30 всеки ден, тел.: 052-612803
ФКЦ: 11.00-20.00 всеки ден, тел.: 052-685214

 

 

 

TOP