Февруари 2015

17 февруари, вторник, 18 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Художествен ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

25 февруари, сряда, 18 часа    
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

 

State Opera Varna February 2015

4 February, 6 pm

La Traviata

Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Director, Stage&Costume designer Kuzman Popov
  • Starring Maria Radoeva as Violetta Valery and the soloists of State Opera Varna Boris Lukov (Alfredo Germont), Svilen Nikolov (Giorgio Germont), Eugeniy Stanimirov (Baron Douphol), Geo Chobanov (Doctor Grenvil), Lilyana Kondova (Flora Bervoix), and others

 

6 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Soloist famous pianist Ludmil Angelov
  • Program P. I. Tchaikovsky
    Symphony № 1 G minor, op.13
    Piano Concerto No. 1 in B-flat minor

 

9 February, 6 pm
Jesus Christ Superstar
Rock opera by Andrew Lloyd Webber and Time Rice

  • Conductor Stratsimir Pavlov
  • Director Svetozar Donev
  • Stage designer Ivan Tokadzhiev
  • Costume designer Asya Stoimenova
  • Choreographer Anna Doneva
    Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Neycho Petrov-Reggie (Jesus Christ), Silviya Angelova (Mary Magdalene), Georgi Handzhiev (Judas Iscariot), Alexander Mutafchiyski (Pontius Pilate), Geo Chobanov (Caiaphas), Ludmil Petrov (Peter), Svilen Nikolov (King Herod), Plamen Dolapchiev (Simon Zealotes), and others

 

11 February, 6 pm
Scheherazade
Ballet by Nikolai Rimsky-Korsakov and Buddha bar

  • Choreographer Boryana Sechanova
  • Stage designer Boris Stoynov
  • Costume designer Tshvetanka Petkova-Stoynova
  • Starring Eugeniya Minkova, Rumen Stefanov, Denko Stoyanov, Martin Chikalov, Iliyana Slavova and others

 

12 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor STANISLAV USHEV
  • Soloists HASSAN and IBRAHIM IGNATOVI – pianists

Program

  • Franz von Suppe – Overture “Poet and Peasand” 
  • Ludwig van Beethoven – Piano Concerto No. 1 op. 15
       Part 1 (Allegro con brio)
  • Dmitri Shostakovich – Piano Concerto  No. 2 op. 102
       Part 2 (Andante)
       Part 3 (Allegro)
  • Edvard Grieg – Peer Gynt
       Suitte  No. 1 op. 46
       Suitte  No. 2 op. 55

 

14 February, 11 am
Lobby of the first balcony
Love Russian Romances

  • With Lyuben Chatalov – actor, Geo Chobanov – bass and Janeta Benun – piano
  • Program P. I. Tchaikovsky, M. Glinka, Abaza, N. Harito, and others

 

14 February, 6 pm
A Love Night At The Opera
Starring pop singer Orlin Pavlov and opera singers Daniela Dimova, Boyka Vasileva, Silviya Angelova

  • Varna Philharmonic Orchestra
  • Conductor Stratsimir Pavlov

 

17 February, 6 pm
Carmen Dance
Оpera-Ballet by George Bizet

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Choir conductor Stefan Boyadjiev

 

19 February, 6 pm
The Nutcracker
Ballet by P. I. Tchaikovsky

  • Director & Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Assistants Demid Zikov, Olesya Aldonina, Natasha Bobrova
  • Ballet and Symphony Orchestra of State Opera Varna
  • Conductor Viliana Valtcheva

 

20  February, 6 pm
Don Giovanni
Opera by W. A. Mozart

  • Conductor Viliana Valtcheva
  • Director Alexander Tekeliev
  • Stage designer Ivan Popov
  • Choreographer Jelka Tabakova
  • Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Venceslav Anastasov (Don Giovanni), Eugeniy Stanimirov (Leporello), Geo Chobanov (The Commandant), Linka Stoyanova (Donna Anna), Arseniy Arsov (Don Ottavio), Daniela Dimova (Donna Elvira), Plamen Dimitrov (Masetto), Ilina Mihaylova (Zerlina)

 

23  February, 6 pm
Czardas Queen
Operetta by Emmerich Kalman

  • Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Director Vidin Daskalov
  • Stage&Costume designer Maria Trendafilova
  • Choreographer Kalina Bogoeva
  • Starring Boyka Vassileva (Anhilte Weylersheim), Plamen Dolapchiev (Edwin), Lilyana Kondova (Stasi), Alexander Mutafchiyski (Graf Boni Káncsiánu), Olga Mihaylova-Dinova (Sylva Varescu), Lyudmil Petrov (Feri Bácsi), and others

 

25 February, 6 pm
Falstaff
Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Director Giulio Ciabatti (Italy)
  • Stage designer Platon Bardhi (Italy)
  • Costume designer Marco Nateri (Italy)
  • Choir conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring famous baritone Kiril Manolov as Sir John Falstaff and the soloists of State Opera Varna Svilen Nikolov (Ford), Ina Petrova (Alice Ford, Irina Zhekova (Nannetta), Valeriy Georgiev (Fenton), Hristo Ganevski (Bardolfo), Geo Chobanov (Pistola), Silviya Angelova (Mistress Meg Page), Boyka Vasileva (Mistress Quickly), Iliyana Slavova (Falstaff`s Page), and others

 

27 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Soloists Stefania Passamonte (Italy)– piano
  • Anna Furnadzhieva - violin
  • Program S. Rachmaninoff – Piano Concerto No. 2
  • J. Brahms – Violin Concerto in D major, Op. 77

Bookings and tickets: tel. (+359 52) 66 50 20; 66 50 22; 052 66 96 52
tickets@operavarna.bg, www.opera.tmpcvarna.com
Box-office, working hours
Monday– Sunday 10:00–13:00 and 14:00-19:00  

12 февруари, четвъртък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти пианистите ХАСАН И ИБРАХИМ ИГНАТОВИ

 

20 февруари, петък, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

6 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

 

Солист ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ – пиано

Програма П. И. Чайковски

          Първа симфония «Зимни мечти»
          Концерт за пиано и оркестър № 1 в си бемол минор

 

14 февруари, събота, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

С участието на ОРЛИН ПАВЛОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА И СИЛВИЯ АНГЕЛОВА

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

27 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)

Солисти СТЕФАНИЯ ПАСАМОНТЕ (Италия) – пиано
         АННА ФУРНАДЖИЕВА – цигулка      

ПРОГРАМА
С. Рахманинов – Концерт за пиано и оркестър №2
Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор оп. 77

 

9 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.   

 

 

4 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

Гостуване на МАРИЯ РАДОЕВА в ролята на Виолета Валери и  солистите на Държавна опера Варна
БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, и др.

 

 

 

19 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

23 февруари,  понеделник, 18 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ОЛГА
МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

14 февруари, събота, 11 часа
Фоайето на Първи балкон

 

С участието на ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата  руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др 

11 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

TOP