Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

ГАЛЕРИЯ

19  ноември, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

 

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

С участието на Oлга Михайлова-Динова, Борис Луков, Владислав Владимиров, Бойка Василева, Сребрина Соколова, Велин Михайлов, Пламен Георгиев и други

13 март,  петък, 19 часа

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

  • Диригент Селман Ада (Турция)
  • Солисти Сибел Ефендиев (Турция) – арфа и
  • Лалекан Озай Музафер (Турция) – цигулка

Програма:  Селман Ада - Концерт за арфа и оркестър
                     Селман Ада - Концерт за цигулка и оркестър
                     Цезар Франк - Симфония в ре минор

9 юли, четвъртък, 21 часа

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Опера от Джузепе Верди

  • Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
  • Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Със солистката на Румънската национална опера СОРИНА МУНТЕАНУ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ и др.

 

11 март, сряда, 19 часа   

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
  • Диригент Борислав Иванов
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
  • Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ              


С Пламен Димитров, Борис Луков, Деян Вачков, Димитринка Райчева, Елена Чавдарова-Иса, Евгений Станимиров, Христо Ганевски, Илина Михайлова

 

21 юли,  вторник, 21 часа

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

  • Опера от Франческо Чилеа
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Режисьор ДЕЯН ПРОШЕВ (Македония)
  • С българските оперни звезди ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА, ИВАН МОМИРОВ, ДАНИЕЛА ДЯКОВА и др.

Koпродукция с Македонската опера и балет

7 март, събота, 11 часа, фоайе първи балкон, ротонда

С участието на Любен Чаталов, Гео Гобанов и Жанета Бенун

В програмата: романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др

3 юли, петък, 21 часа

Оперета от Имре Калман

 

  • Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Сценография и костюми РАДИНА БЛИЗНАКОВА, ЛИЛИЯ БАБУНОВА
  • Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ
  • Оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна
  • Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, двама от тримата тенори БОРИС ЛУКОВ И ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА и др.

 

6 март, петък, 19 часа

Опера от ДЖОАКИНО РОСИНИ
  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Антонио Петрис (Италия)
  • Сценография и костюми Салваторе Руссо (Италия)
  • Хореограф Джузепе Паренте (Италия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С Арсений Арсов, Гео Чобанов, Илина Михайлова, Свилен Николов, Деян Вачков,  Стоян Финджиков, Бойка Василева, Росен Рангелов

17 юли,  петък, 21 часа

Опера от Джузепе Верди

  •     Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  •     Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С най-добрия Вердиев италиански бас КАРЛО КОЛОМБАРА, звездния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ и солистката на Большой театър ИРИНА ДОЛЖЕНКО

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

5 март, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

  • Диригент Стефан Линев
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
  • Художник на костюмите МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

с Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Линка Стоянова, Евгения Кръчмарова, ДЕЯН ВАЧКОВ, Галина Великова

 

THEATRE & MUSIC PRODUCTION CENTRE VARNA

State opera Varna and Varna Municipality present

VI Opera in the Summer Theatre – Varna 2015

I International Ballet Forum – Varna 2015

General sponsor Alpha Bank

3 July – 25 August

 

03.07. – 9 p.m.
Czardas Queen - Premiere
Operetta by Emmerich Kalman

  • Director Nikolay Aprilov
  • Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Stage&Costume Design Radina Bliznakova, Liliya Babunova
  • Choreography Tatyana Yaneva, Ivo Adov
  • Оrchestra, Choir and Ballet of State Opera Varna
  • Starring Olga Mihaylova-Dinova, Boris Lukov, Vesselin Vatchev, Lilyana Kondova, and others

09. 07. – 9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Macbeth - Premiere

  • Opera by Giuseppe Verdi
  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Director Nina Naydenova
  • Stage Design Boris Stoynov
  • Costumes Tsvetanka Petkova Stoynova
  • Starring Sorina Munteanu – Soloist of Romanian National Opera, Plamen Dimitrov, Valeriy Georgiev, Eugeniy Stanimirov, and others

17. 07.  – 9 p.m.  
Don Carlos
Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Starring Best Verdi Italian Bass Carlo Colombara, Bulgarian Opera Star Kaludi Kaludov,  Dimitrinka Raycheva, Bolshoi Theatre Soloist Irina Dolzhenko, Geo Chobanov, and others

Under the patronage of Mr. Ivan Portnih, Mayor of Varna

21. 07. -  9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Adriana Lecouvreur - Premiere
Opera by Francesco Cilea

  • Conductor Viliana Valtcheva
  • Director Deyan Proshev (Macedonia)
  • Starring Bulgarian Opera Stars Tsvetelina Vasileva, Ivan Momirov, Daniela Dyakova, and others

First International Ballet Forum - Varna 2015
In memoriam Maya Plisetskaya (1925-2015)

27. 07. – 9 p.m.  
Carmen Dance
Оpera-Ballet by George Bizet

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Opera Soloists Vyara Zhelesova, Valeriy Georgiev, Deyan Vatchkov, Ilina Mihaylova
  • Co-Production of Siberian State Ballet and State Opera Varna Ballet

29. 07. – 9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Romeo and Juliet - Premiere
Ballet by Sergei Prokofiev

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov – Russia
  • Co-Production of Siberian State Ballet and State Opera Varna Ballet

Under the patronage of Mr. Ivan Portnih, Mayor of Varna

31. 07. – 9 p.m.  
L'elisir D'amore - Premiere
Opera by Gaetano Donicetti

  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Nina Naydenova
  • Stage Design Ivan Savov
  • Costumes Yana Dvoretska
  • Choreography Boryana Sechanova
  • Starring Mark Fowler (Australia), Yanica Nesheva, Geo Chobanov, Svilen Nikolov, and others

14. 08. – 9 p.m.  
Turandot
Opera by Giacomo Puccini

  • Conductor Grigor Palikarov
  • Director Kuzman Popov
  • Starring Bulgarian Opera Stars Gabriela Georgieva and Boiko Zvetanov – 60th birthday anniversary, Valeria Sepe (Italy), and others

18. 08. – 9 p.m.  
Aida
Opera by Giuseppe Verdi
Conductor Borislav Ivanov

  • Director Kuzman Popov
  • Starring famous Bulgarian tenor Kamen Chanev - Soloist of Vienna State Opera, Agunda Kulaeva – Soloist of Novaya Opera Moskow, Tanya Ivanova, Plamen Dimitrov, and others

20. 08. – 9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Don Pasquale - Premiere
Opera by Gaetano Donizetti

  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Stage Design Teatro Comunale Di Modena
  • Costumes Elena Ivanova
  • Starring Soloists of State Opera Varna Eugeniy Stanimirov, Irina Zhekova, Svilen nikolov, and others

25. 08. - 9 p.m.
Opera Gala
Conductor Selman Ada (Turkey)

  • Director Kuzman Popov
  • Featuring prominent opera soloists of State Opera Varna and State Opera Ankara Featuring prominent opera soloists of State Opera Ankara Gorkem Ezgi Yildirim (Soprano), Unusan Kuloglu (Tenoro), Tuncay Kurtoglu (Basso) and soloists of State Opera Varna Dimitrinka Raycheva (Soprano), Elena Chavdarova-Isa (Mezzo Soprano)  and Plamen Dimitrov (Baritone)

General sponsor Alpha Bank Business partner St. St. Constantine&Helena, Graffit Gallery Hotel Media partner Media Group Bulgaria On Air, BNR-Radio Varna, BNT 2, Darik Radio Varna, Newspaper Narodno Delo, TV&Newspaper Cherno More, www.petel.bg, www.moreto.net, www.dnesplus.bg; www.varnautre.bg, www.novavarna.net Special partner Casta diva, Viva la Muica, www.eventsinbulgaria.com Working hours Тicket offices:
State Opera Varna: 10.00-13.00 and 14.00-19.00 daily. Reservation and ticket sales: tel.: 052 – 665020, 052- 650666; 052-669652 and e mail tickets@operavarna.bg.
Summer Theatre: 10.00-13.00 and 14.00-18.30 daily, tel.: 052-612803
Festival and Congress Centre daily 11.00-20.00, tеl.: 052-685214

 

State Opera Varna February 2015

4 February, 6 pm

La Traviata

Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Director, Stage&Costume designer Kuzman Popov
  • Starring Maria Radoeva as Violetta Valery and the soloists of State Opera Varna Boris Lukov (Alfredo Germont), Svilen Nikolov (Giorgio Germont), Eugeniy Stanimirov (Baron Douphol), Geo Chobanov (Doctor Grenvil), Lilyana Kondova (Flora Bervoix), and others

 

6 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Soloist famous pianist Ludmil Angelov
  • Program P. I. Tchaikovsky
    Symphony № 1 G minor, op.13
    Piano Concerto No. 1 in B-flat minor

 

9 February, 6 pm
Jesus Christ Superstar
Rock opera by Andrew Lloyd Webber and Time Rice

  • Conductor Stratsimir Pavlov
  • Director Svetozar Donev
  • Stage designer Ivan Tokadzhiev
  • Costume designer Asya Stoimenova
  • Choreographer Anna Doneva
    Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Neycho Petrov-Reggie (Jesus Christ), Silviya Angelova (Mary Magdalene), Georgi Handzhiev (Judas Iscariot), Alexander Mutafchiyski (Pontius Pilate), Geo Chobanov (Caiaphas), Ludmil Petrov (Peter), Svilen Nikolov (King Herod), Plamen Dolapchiev (Simon Zealotes), and others

 

11 February, 6 pm
Scheherazade
Ballet by Nikolai Rimsky-Korsakov and Buddha bar

  • Choreographer Boryana Sechanova
  • Stage designer Boris Stoynov
  • Costume designer Tshvetanka Petkova-Stoynova
  • Starring Eugeniya Minkova, Rumen Stefanov, Denko Stoyanov, Martin Chikalov, Iliyana Slavova and others

 

12 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor STANISLAV USHEV
  • Soloists HASSAN and IBRAHIM IGNATOVI – pianists

Program

  • Franz von Suppe – Overture “Poet and Peasand” 
  • Ludwig van Beethoven – Piano Concerto No. 1 op. 15
       Part 1 (Allegro con brio)
  • Dmitri Shostakovich – Piano Concerto  No. 2 op. 102
       Part 2 (Andante)
       Part 3 (Allegro)
  • Edvard Grieg – Peer Gynt
       Suitte  No. 1 op. 46
       Suitte  No. 2 op. 55

 

14 February, 11 am
Lobby of the first balcony
Love Russian Romances

  • With Lyuben Chatalov – actor, Geo Chobanov – bass and Janeta Benun – piano
  • Program P. I. Tchaikovsky, M. Glinka, Abaza, N. Harito, and others

 

14 February, 6 pm
A Love Night At The Opera
Starring pop singer Orlin Pavlov and opera singers Daniela Dimova, Boyka Vasileva, Silviya Angelova

  • Varna Philharmonic Orchestra
  • Conductor Stratsimir Pavlov

 

17 February, 6 pm
Carmen Dance
Оpera-Ballet by George Bizet

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Choir conductor Stefan Boyadjiev

 

19 February, 6 pm
The Nutcracker
Ballet by P. I. Tchaikovsky

  • Director & Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Assistants Demid Zikov, Olesya Aldonina, Natasha Bobrova
  • Ballet and Symphony Orchestra of State Opera Varna
  • Conductor Viliana Valtcheva

 

20  February, 6 pm
Don Giovanni
Opera by W. A. Mozart

  • Conductor Viliana Valtcheva
  • Director Alexander Tekeliev
  • Stage designer Ivan Popov
  • Choreographer Jelka Tabakova
  • Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Venceslav Anastasov (Don Giovanni), Eugeniy Stanimirov (Leporello), Geo Chobanov (The Commandant), Linka Stoyanova (Donna Anna), Arseniy Arsov (Don Ottavio), Daniela Dimova (Donna Elvira), Plamen Dimitrov (Masetto), Ilina Mihaylova (Zerlina)

 

23  February, 6 pm
Czardas Queen
Operetta by Emmerich Kalman

  • Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Director Vidin Daskalov
  • Stage&Costume designer Maria Trendafilova
  • Choreographer Kalina Bogoeva
  • Starring Boyka Vassileva (Anhilte Weylersheim), Plamen Dolapchiev (Edwin), Lilyana Kondova (Stasi), Alexander Mutafchiyski (Graf Boni Káncsiánu), Olga Mihaylova-Dinova (Sylva Varescu), Lyudmil Petrov (Feri Bácsi), and others

 

25 February, 6 pm
Falstaff
Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Director Giulio Ciabatti (Italy)
  • Stage designer Platon Bardhi (Italy)
  • Costume designer Marco Nateri (Italy)
  • Choir conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring famous baritone Kiril Manolov as Sir John Falstaff and the soloists of State Opera Varna Svilen Nikolov (Ford), Ina Petrova (Alice Ford, Irina Zhekova (Nannetta), Valeriy Georgiev (Fenton), Hristo Ganevski (Bardolfo), Geo Chobanov (Pistola), Silviya Angelova (Mistress Meg Page), Boyka Vasileva (Mistress Quickly), Iliyana Slavova (Falstaff`s Page), and others

 

27 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Soloists Stefania Passamonte (Italy)– piano
  • Anna Furnadzhieva - violin
  • Program S. Rachmaninoff – Piano Concerto No. 2
  • J. Brahms – Violin Concerto in D major, Op. 77

Bookings and tickets: tel. (+359 52) 66 50 20; 66 50 22; 052 66 96 52
tickets@operavarna.bg, www.opera.tmpcvarna.com
Box-office, working hours
Monday– Sunday 10:00–13:00 and 14:00-19:00  

 

ТЕАТРАЛНО-МУЗИКАЛЕН ПРОДУЦЕНТСКИ ЦЕНТЪР – ВАРНА
Държавна опера Варна и Община Варна представят

VI  Oпера в Летния театър – Варна 2015

I Международен балетен форум – Варна 2015

Генерален спонсор Алфа Банк

3 юли – 25 август

3 юли, петък, 21 часа
Царицата на чардаша - премиера
Оперета от Имре Калман

  • Режисьор Николай Априлов
  • Диригент Стефан Бояджиев
  • Сценография и костюми Радина Близнакова, Лилия Бабунова
  • Хореография Татяна Янева, Иво Адов
  • Оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна
  • Солисти Олга Михайлова-Динова, Борис Луков, Веселин Вачев, Лиляна Кондова и др.

9 юли, четвъртък, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Макбет - премиера

  • Опера от Джузепе Верди
  • Диригент Стефано Сегедони (Италия)
  • Режисьор Нина Найденова
  • Сценография Борис Стойнов
  • Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
  • Със солистката на румънската национална опера Сорина Мунтеану,  Пламен Димитров, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров и др.

17 юли,  петък, 21 часа
Дон Карлос
Опера от Джузепе Верди

  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Кузман Попов
  • С най-добрия вердиев италиански бас Карло Коломбара, звездния български тенор Калуди Калудов, Димитринка Райчева, солистката на Болшой Театър Ирина Долженко, Гео Чобанов и др.

Под патронажа на г-н Иван Портних, кмет на Община Варна

 

21 юли,  вторник, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Адриана Лекуврьор - Премиера
Опера от Франческо Чилеа

  • Диригент Вилиана Вълчева
  • Режисьор Деян Прошев (Македония)
  • С българските оперни звезди Цветелина Василева, Иван Момиров, Даниела Дякова и др.
  • Кoпродукция с Македонската опера и балет

I Mеждународен балетен форум – Варна 2015
In memoriam Мая Плисецкая (1925-2015)

27 юли,  понеделник, 21 часа
Carmen Dance
Опера-балет по музика на Жорж Бизе

  • Постановка Сергей Бобров – з. а. на Русия
  • Диригент Светослав Борисов
  • Оперни солисти Вяра Железова, Валерий Георгиев, Деян Вачков, Илина Михайлова
  • Копродукция на Сибирски държавен балет и Балет при Държавна опера Варна

29 юли,  сряда, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Ромео и Жулиета - Премиера
Балет по музика на Сергей Прокофиев

  • Постановка Сергей Бобров – з. а. на Русия
  • Копродукция на Сибирски държавен балет и Балет при Държавна опера Варна

Под патронажа на г-н Иван Портних, кмет на Община Варна

 

31 юли, петък, 21 часа
Любовен еликсир - Премиера
Опера от Гаетано Доницети

  • Дииригент Светослав Борисов
  • Режисьор Нина Найденова
  • Сценография Иван Савов
  • Костюми Яна Дворецка
  • Хореография Боряна Сечанова
  • С Марк Фаулър (Австралия), Яница Нешева, Гео Чобанов, Свилен Николов и др.

14 август, петък, 21 часа
Турандот
Опера от Джакомо Пучини

  • Диригент Григор Паликаров
  • Режисьор Кузман Попов
  • С оперната прима Габриела Георгиева, звездния тенор Бойко Цветанов - 60-годишен юбилей, Валерия Сепе (Италия) и др.

18 август, вторник, 21 часа
Аида
Опера от Джузепе Верди

  • Диригент Борислав Иванов
  • Режисьор Кузман Попов
  • Съзвездие от именити певци - Камен Чанев, Агунда Кулаева (Русия), Таня Иванова, Пламен Димитров и др.

20 август, четвъртък, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Дон Паскуале - Премиера

  • Опера от Гаетано Доницети
  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Кузман Попов
  • Сценография Teatro Comunale di Modena (Италия)
  • Костюми Елена Иванова
  • Със солистите на Държавна опера Варна Евгений Станимиров, Ирина Жекова, Свилен Николов и др.

25 август, вторник, 21 часа
Оперна гала
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Селман Ада (Турция)
  • Режисьор Кузман Попов
  • С участието на солисти на Държавна опера Варна и Държавна опера Анкара Гьоркем Езги Йълдъръм (сопран), Юнюшан Кулолу (тенор), Тинджай Куртолу (бас) и солистите на Държавна опера Варна Димитринка Райчева (сопран), Елена Чавдарова-Иса (мецосопран) и Пламен Димитров (баритон).

Ръководството си запазва правото на промени в програмата.
Генерален спонсор Алфа Банк Бизнес партньори „Св. Св. Константин и Елена” - Холдинг АД, Graffit Gallery Hotel Mедийни партньори Media Group Bulgaria On Air, БНР – Радио Варна, ТВ и в. „Черно море”, БНТ 2, Дарик Радио Варна, в. „Народно дело”, www.petel.bg, www.moreto.net, www.dnesplus.bg; www.varnautre.bg, www.novavarna.net

Специални партньори Casta Diva, Viva la Musica, www.eventsinbulgaria.com Билети по 10, 15, 20, 30 лв. Работно време каси:
Държавна опера Варна: 10.00-13.00 и 14.00-19.00 всеки ден,
тел.: 052-665020, 052-650666; tickets@operavarna.bg
Летен театър: 10.00-13.00 и 14.00-18.30 всеки ден, тел.: 052-612803
ФКЦ: 11.00-20.00 всеки ден, тел.: 052-685214

 

 

 

25 февруари, сряда, 18 часа    
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

 

29 юни, понеделник, 19 часа, ФКЦ Зала №1

  • Гала концерт – Звездите на италианското белканто
  • Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
  • Диригент Марко Боеми (Италия)
  • с Карло Коломбара и Дариа Масиеро (Италия)

 

12 февруари, четвъртък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти пианистите ХАСАН И ИБРАХИМ ИГНАТОВИ

 

25 юни, четвъртък, 19 часа

  • Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
  • Диригент СТЕФАН ЛИНЕВ
  • С участието на солисти от Държавна опера – Варна

В програмата

  • Арии и ансамбли от опери на Моцарт, Верди, Бизе, Пучини и др.

 

6 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

 

Солист ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ – пиано

Програма П. И. Чайковски

          Първа симфония «Зимни мечти»
          Концерт за пиано и оркестър № 1 в си бемол минор

 

23 юни, вторник, 19 часа, Основна сцена

Музика Жорж Бизе

  • Диригент Григор Паликаров
  • Режисьор Кузман Попов
  • Художник ИВАН САВОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • С участието на ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ГЕОРГИ СУЛТАНОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ

 

14 февруари, събота, 11 часа
Фоайето на Първи балкон

 

С участието на ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата  руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др 

22 юни, понеделник, 18 часа, Основна сцена

Балет по музика на Сергей Прокофиев

  • Постановка Константин Илиев
  • Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

14 февруари, събота, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

С участието на ОРЛИН ПАВЛОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА И СИЛВИЯ АНГЕЛОВА

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

20 юни, събота, 20 часа, ФКЦ  Зала №1


ММФ „ВАРНЕНСКО ЛЯТО”  ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ

  • Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
  • Диригент Йордан Камджалов
  • Солист Симеон Симеонов – цигулка

Програма:

  • П. Владигеров Българска рапсодия Вардар
  • П. Владигеров Концерт за цигулка и оркестър № 1
  • П. И Чайковски  Симфония  № 6 «Патетична»

 

27 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)

Солисти СТЕФАНИЯ ПАСАМОНТЕ (Италия) – пиано
         АННА ФУРНАДЖИЕВА – цигулка      

ПРОГРАМА
С. Рахманинов – Концерт за пиано и оркестър №2
Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор оп. 77

 

17 юни, сряда, 18 часа, Основна сцена

Мюзикъл от Х. Арлън

  • Диригент Ганчо Ганчев
  • Спектакъл с участието на Варненска детско-юношеска опера

 

4 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

Гостуване на МАРИЯ РАДОЕВА в ролята на Виолета Валери и  солистите на Държавна опера Варна
БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, и др.

 

 

 

15 юни, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джузепе Верди

  • Диригент  Вилиана Вълчева
  • Режисьор и художник КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора Стефан бояджиев
  • Хореография Желка Табакова
  • С участието на Любов Методиева, Борис Луков, Свилен Николов и др.

 

9 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.   

 

 

12 юни, четвъртък, 18 часа, Сцена Филиал

Музикално ателие по «Красавицата и Звярът» от Жан-Мари Льопринс дьо Бомон

  • Копродукция ТМПЦ Варна и Арт център «Арлекин»
  • Режисьор Сребрина Соколова

 

11 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

2 юни, вторник, 19 часа – ФКЦ Зала №1

Музика Джузепе Верди

С участието на симфоничен оркестър и хор на Държавна опера – Варна
и смесен хор „Морски звуци” – Варна

  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Диригенти на хоровете СТЕФАН БОЯДЖИЕВ и РОСИЦА ЩЕРЕВА
  • Солисти: Димитринка Райчева – сопран, Елена Чавдарова-Иса – мецосопран, Калуди Калудов – тенор, Ивайло Джуров – бас

В памет на СОФИЯ ИВАНОВА – сопран

17 февруари, вторник, 18 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Художествен ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

3 юли, петък, 21 часа

Опера в Летния театър – Варна 2015

Оперета от Имре Калман
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ

20 февруари, петък, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

30 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

  • Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА, РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА
  • Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
  • Арии и ансамбли из опери

23 февруари,  понеделник, 18 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ОЛГА
МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

29 май, петък, 19 часа

Балет по музика на Н. РИМСКИ КОРСАКОВ и BUDDA BAR

  • Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА

 

1 септември, петък, 20:30 часа
Летен театър

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент Константин Добройков, сценично решение Боряна Сечанова, със специалното участие на Наско от БТР и победителката от Х-фактор Християна Лоизу.

Гастрол на Държавна опера Пловдив

Билети: 10, 15, 20 лв.

 

 

27 май, сряда, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕОРГИ ЦУЦКОВСКИ (Македония), ЛИНКА СТОЯНОВА, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ,  ГЕО ЧОБАНОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

IN MEMORIAM СТЕФАН ЦИГАНЧЕВ (1929-2006)

11 септември, петък, 20:00 - 22:00 часа
Летен театър

Mузикално - танцов спектакъл

Съвместна продукция с Международен фестивал на изкуствата „Перперикон“; Фестивален симфоничен оркестър, хор „Клаудио Монтеверди“; диригент Йосиф Герджиков; в ролите: ОРФЕЙ - Владимир Попов от Държавна опера Русе, ЕВРИДИКА - Венера Мелеки  от Националните опери в Кипър и Гърция, ВЕСТИТЕЛКА - Олга Павлова от Софийска опера и балет и ДМБЦ „Ст. Македонски“, Стоян Павлов – тъпан, метъл група „Ренегат“, танцова трупа от НАТФИЗ „Кр. Сарафов” и Пловдивски университет „П.Хилендарски”.

Билети: 10, 15, 20, 25, 30 лв.

 

25 май, понеделник, 19 часа

Драматична кантата от Карл Орф

  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ (Германия)
  • Сценограф АНДРЕЙ ФОН ШЛИПЕ (Германия)
  • Костюмограф КАТРИН РЬОЛЕ (Германия)
  • Оперни солисти ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ
  • Балетни солисти ВЕСЕЛИНА ИВАНОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ИЛИЯНА БОЖКОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА

 

26 септември, вторник, 19:00 - 21:00 часа

Градска художествена галерия
Камерен концерт

ЛАНА ТРОТОВШЕК,  ДАНИЕЛА ДИМОВА, ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ

Камерен концерт с Лана Тротовшек - цигулка, Даниела Димова - сопран и Людмил Ангелов - пиано

Билети: 10 лв.

23 май, събота, 11 часа, Фоайето на Първи балкон

  • С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано
  • В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

 

21 октомври, събота, 19:00 - 21:00 часа

Градска художествена галерия

Концерт на хорова школа «Проф. Марин Чонев», оркестър и солисти на Държавна опера Варна; диригент Стефан Бояджиев

Билети: 10 лв.

21 май, четвъртък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВОТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

25 февруари сряда, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

20 май, сряда, 19 часа

Опера от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Със световноизвестния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ в ролята на Каварадоси и солистите АННА ДИТРИ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

19 и 20 януари,  понеделник, вторник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

 

18 май, понеделник, 19 часа

Опера от Гаетано Доницети

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ/ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.  

21 януари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

16 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА

Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
Арии и ансамбли из опери

22 януари, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

С участието на симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна    

В програмата: откъси от оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар,
Ж. Офенбах и др.

 

 

 

15 май, петък, 19 часа

Оперета от Имре Калман

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Солисти ЛИЛЯНА КОНДОВА (дебют), БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

26 януари, четвъртък, 18 часа Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците”, „Евита”, „Цигуларят на покрива”, „Кабаре”, „Дон Кихот”, „Моята прекрасна лейди” и др.

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореография СВЕТЛИН ИВЕЛИНОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера Варна

 

 

11 май, понеделник, 19 часа

Опера от Джузепе Верди
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ        
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ             
Художник ЛОРА МАРИНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ    
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА    

С ГЕО ЧОБАНОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

29  януари, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

 

С участието на ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ в ролята на Каварадоси и солистите на Държавна опера Варна
ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

10 май, неделя, 18 часа

 

КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ НА ЗРЕЛОСТНИЦИ ОТ ВИПУСК 2015

при НУИ „Добри Христов” - Варна

30 януари, петък, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от специалност «Класически танци» в
НУИ «Добри Христов»

 

 

9 май, събота, 19 часа     

Посвещава се на Деня на Европа

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Солисти ДЖАMПИЕРО СОБРИНО – кларинет (Италия)
                    РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано

Програма

Гаетано Доницети – Концертино за кларинет и оркестър
Луиджи Басси – Концерт Фантазия за кларинет по мотиви от оп. «Риголето» на Дж. Верди
Йоханес Брамс – Концерт за пиано и оркестър № 1 опус 15

19 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

14 февруари 2016, събота, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от НУИ «Добри Христов» - Варна

 

 

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

28 февруари 2016, неделя, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от НУИ «Добри Христов» - Варна

 

 

4 май, понеделник, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна   

Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

Из оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар, Ж. Офенбах, Ф. Супе и др.

3 декември, сряда, 18 часа
Държавна опера Стара Загора

Участие в 45-ти Фестивал на оперното и балетно изкуство

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

2 май, събота, 19 часа, Основна сцена

1150 години от покръстването на българите

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
С участието на Симфоничен оркестър Държавна опера Варна и
Смесен хор при Патриаршеската Катедрала «Св. Александър Невски»  
Диригент на хора ДИМИТЪР ДИМИТРОВ

Програма

Панчо Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
Източно-православни църковни песнопения

2 декември, вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

СПЕКТАКЪЛ С УЧАСТИЕТО НА ВАРНЕНСКА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ОПЕРА

 

 

 

2 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

5 декември, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
Диригент  ДЕЯН ПАВЛОВ

Солисти АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело

БОЙКА ВАСИЛЕВА – мецосопран

В програмата творби от Росини, Брух, Чайковски, Мануел де Файя

 

 

29 април, сряда, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, МИГЛЕНА СТРАДАЛСКА, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

10 декември, сряда, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

28 април, вторник, 19 часа

СЕЛСКА ЧЕСТ – опера от П. Маскани
ПАЛЯЧО – опера от Р. Леонкавало

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Художник на декора ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите НИКОЛИНА КОСТОВА
Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

СЕЛСКА ЧЕСТ

С ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

ПАЛЯЧО

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ

9 декември, вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

24 април, петък, 19 часа

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

ИВАН МОМИРОВ И ПРИЯТЕЛИ

15  и 16 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

ПРЕДПРЕМИЕРИ

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

 

21 април, вторник, 19 часа

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Режисьор Марк Кроне (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, МАРИЯНА АРСЕНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

18 и 19 декември, четвъртък и петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

 

 

 

18 април, събота, 16 часа

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

8 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

18 април, събота, 11 часа

фоайе първи балкон, ротонда

С участието на ГЕО ГОБАНОВ, ЖАНЕТА БЕНУН И ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ

В програмата руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

1 ноември, събота, 18 часа
Зала 1 ФКЦ

Оратория от Георги Стратев по мотиви на Беинса Дуно


Хор и оркестър на Държавна опера Варна
Диригент ГЕОРГИ СТРАТЕВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Корепетитор ЖАНЕТ БЕНУН

Солисти ПЛАМЕН БЕЙКОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА, ЕЛЕОНОРА ХРИСТОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА

 

 

 

17 април, петък, 19 часа

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна
Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА – пиано  

Програма

  • В. А. Моцарт – Увертюра към оп. „Сватбата на Фигаро”
  • Е. Григ – Концерт за пиано и оркестър в ла минор опус 16
  • Н. Римски-Корсаков – Симфонична сюита „Шехеразада”

 

7 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, КАЛУДИ КАЛУДОВ, АННА ДИТРИ (ПОЛША), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (ПОЛША), ПЕТЪР ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

 

16 април, четвъртък, 19 часа

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

9 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

по случай Празника на Независимостта на Република Полша

Оркестър на Държавна Опера Варна
Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Водещ ПЬОТР КШЕМИНСКИ (Полша)

 

С участието на АННА ДИТРИ (Полша), ДАНИЕЛА ДИМОВА, КАЛУДИ КАЛУДОВ, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (Полша)

В програмата арии и ансамбли из опери на Монюшко, Бизе, Верди и др.

 

 

 

 

8 и 9 април, сряда и четвъртък, 19 часа

комична опера от Гаетано Доницети

 

Диригент-постановчик Светослав Борисов

Режисьор-постановчик Кузман Попов

Сценография Teatro Comunale di Modena - Италия

Костюмограф Елена Иванова

Диригент на хора Стефан Бояджиев

 

Солисти

 

Дон Паскуале - Деян Вачков, Евгений Станимиров, Гео Чобанов

Доктор Малатеста – Пламен Димитров, СвиленНиколов

Ернесто – Арсений Арсов, Георги Султанов

Норина – Илина Михайлова, Ирина Жекова

Нотариус - Росен Рангелов, Петър Генов

 

Концертмайстори Анна Фурнаджиева и Красимир Щерев

Асистент-режисьор Сребрина Соколова;

Корепетитори Жанета Бенун, Веселина Маринова, Димитър Фурнаджиев, Руслан Павлов;

Помощник-режисьор Кристиян Йорданов

 

 

10 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

 

1 април, сряда, 18 часа

С участието на ученици от НУИ «ДОБРИ ХРИСТОВ»

12 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

 

 

 

31 март, вторник, 19 часа

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

  • Постановка Сергей Бобров
  • Диригент Светослав Борисов

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, Павел Кирчев, Румен Стефанов,  Илияна Славова, Мартин Чикалов

Оперни солисти Силвия Ангелова, Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Илина Михайлова

11 ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

28 март, събота, 19 часа

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Стефан Бояджиев
  • Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”   

14 ноември,  петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЙОАНА ЖЕЛЕЗЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОРИС ЛУКОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ и др.

 

 

20 март, петък, 19 часа
   

  • Рок опера по музика на Е. Л. Уебър
  • Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
  • Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
  • Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
  • Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
  • Хореография АННА ДОНЕВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С КОСТАДИН ГЕОРГИЕВ-КАЛКИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, Александър Мутафчийски, Гео Чобанов, Владислав Владимиров, Людмил Петров, Пламен Долапчиев, Свилен Николов, Христо Ганевски, Стоян Финджиков, Петър Генов и др.    

Промоционална цена 6 лева

ПЕТНАДЕСЕТИ  КОЛЕДЕН  МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ 2014

17 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ВАЛЕНТИН ГРАНДЕВ

 

 

19  март, четвъртък, 19 часа

  • Опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ
  • Диригент Вилиана Вълчева
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ           

С Анна Дитри, КАЛУДИ КАЛУДОВ, Бойка Василева, Свилен Николов, Пламен Долапчиев, Стоян Финджиков, Гео Чобанов и др.

21 ноември, петък, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

17 март, вторник, 19 часа

  • Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ
  • Либрето, постановка и хореография
  • Сергей Бобров - з.а. на Русия
  • Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА

    Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Вилиана Вълчева

20 ноември,  четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” МАРИО НИКОЛОВ, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

 

 

TOP