Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

ГАЛЕРИЯ

28 май 2016, събота, 11 часа

Основна сцена

ПРОЕКТ НА КОЛЕГИУМ ВАРНА

 

 

3 декември 2015, четвъртък,  19 часа
Основна сцена

 

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Солист ДОРА ДЕЛИЙСКА - пиано

 

4 май 2016, сряда, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Николай Априлов
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Сребрина Соколова
БОНИ – Велин Михайлов
СИЛВА – Ина Петрова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Петър Петров
МИШКА – Пламен Георгиев

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

18 декември 2015, петък, 19 часа
19 декември 2015,  събота, от 11 и 19 часа

Основна сцена

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ

 

 

10 май 2016, вторник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Асен Карастоянов

Диригент-постановчик СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Сценография АТАНАС ВЕЛЯНОВ
Художник по костюмите ДИЛЯНА ПЪРВАНОВА
Хореография ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА-КАРАИВАНОВА ,РАДОСЛАВ ИВАНОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Компютърен дизайн и ефекти ВЕНЕЛИН МИЛАНОВ, АНТОН ЗЛАТИНОВ

 

ДЯДО ЛИБЕН – Стефан Рядков
ДЕЛА – Петя Петкова
ПАВЛИН –Пламен Долапчиев
ХАДЖИ ГЕНЧО – Пламен Георгиев
ЦОНА – Благовеста Статева
ЛИЛЯНА – Катерина Тупарова
ИВАН – Александър Мутафчийски
ЯНКА – Лилия Илиева
ЕРЧО – Закар Гостанян
ГЕРЧО – Людмил Петров
ЦИГАНКА – Антоанета Маринова
БАБА ТОДОРА – Анатоли Романов
КЛЮКАРКИ

Със специалното участие на Фолклорен ансамбъл „Одесос“ при МВР – Варна

12 декември 2015, събота, 19 часа

Основна сцена

Със струнен квартет „АРТЕ”, ГРИГОР ДЖАНЕВ – контрабас, РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА – оперна певица, ВЕСЕЛИНА МИХАЛКОВА – драматична актриса и ТЕРЕЗА ЗИКОВСКА - художничка

 

 

18 май 2016, сряда, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Асен Карастоянов

Диригент-постановчик СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Сценография АТАНАС ВЕЛЯНОВ
Художник по костюмите ДИЛЯНА ПЪРВАНОВА
Хореография ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА-КАРАИВАНОВА ,РАДОСЛАВ ИВАНОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Компютърен дизайн и ефекти ВЕНЕЛИН МИЛАНОВ, АНТОН ЗЛАТИНОВ

 

ДЯДО ЛИБЕН – Стефан Рядков
ДЕЛА – Петя Петкова
ПАВЛИН –Пламен Долапчиев
ХАДЖИ ГЕНЧО – Пламен Георгиев
ЦОНА – Благовеста Статева
ЛИЛЯНА – Шмилена Султанова
ИВАН – Велин Михайлов
ЯНКА – Лилия Илиева
ЕРЧО – Закар Гостанян
ГЕРЧО – Людмил Петров
ЦИГАНКА – Антоанета Маринова
БАБА ТОДОРА – Анатоли Романов
КЛЮКАРКИ

4 декември 2015,  петък, 19 часа – гастрол в Добрич

Основна сцена

Коледен концерт

 

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Солист ДОРА ДЕЛИЙСКА - пиано

 

19 май 2016, четвъртък, 19 часа

Гастрол в гр. Добрич

Оперета от Асен Карастоянов

Диригент-постановчик СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Сценография АТАНАС ВЕЛЯНОВ
Художник по костюмите ДИЛЯНА ПЪРВАНОВА
Хореография ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА-КАРАИВАНОВА ,РАДОСЛАВ ИВАНОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Компютърен дизайн и ефекти ВЕНЕЛИН МИЛАНОВ, АНТОН ЗЛАТИНОВ

 

ДЯДО ЛИБЕН – Стефан Рядков
ДЕЛА – Петя Петкова
ПАВЛИН –Христо Ганевски
ХАДЖИ ГЕНЧО – Пламен Георгиев
ЦОНА – Благовеста Статева
ЛИЛЯНА – Шмилена Султанова
ИВАН – Велин Михайлов
ЯНКА – Лилия Илиева
ЕРЧО – Закар Гостанян
ГЕРЧО – Людмил Петров
ЦИГАНКА – Антоанета Маринова
БАБА ТОДОРА – Анатоли Романов
КЛЮКАРКИ Със специалното участие на Фолклорен ансамбъл „Одесос“ при МВР – Варна

21 януари 2016,  четвъртък, 18 часа

Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент Борис Спасов
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

1 – 26 април 2016

7 и 8 януари 2016, четвъртък и петък, 18 часа

Турне в гр. Банско

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ и др.

28 април 2016, четвъртък

Основна сцена

от В. А. Моцарт

Диригент  Станислав Ушев

 

Солисти:

Даниела Димова  - сопран

Бойка Василева – мецосопран

Арсений Арсов – тенор

Евгений Станимиров - бас

9 декември 2015,  сряда, 19 часа

Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ


С участието на ИРИНА ЖЕКОВА, БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

1 април 2016, петък,  19 часа

Ротонда

 

Диригент Дарио Мачелари

Солисти: Мартин Зайранов и Александър Зайранов - цигулка

Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор (първа част)

Й. Сибелиус – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор (първа част)

П. Сарасате – Навара

Р. Шуман Симфония №2

 

5 декември 2015,  събота,  16 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

5 април 2016,  вторник, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА


Жизел - Илияна Славова
Алберт - Павел Кирчев
Ханс - Мартин Чакалов
Мирта - Юрика Аоки

 

 

 

22  декември 2015,  вторник, 19 часа

Зала 1 ФКЦ

КОЛЕДНА ОПЕРНА ГАЛА 

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

С участието на ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, МИХАИЛ ШЕШАБЕРИДЗЕ (Грузия) и ДИМИТЪР СТАНЧЕВ

 

4 април 2016,  понеделник, 19 часа
Основна сцена

Оперета от Имре Калман

Режисьор Петко Бонев
Диригент Васил Вълчев
Сценография и костюми Борис Стойнов
Хореография Желка Табакова

 

Оркестър, солисти, хор и балет на МДТ Велико Търново

Гастрол на МДТ „К. Кисимов”

 

 

 

12 декември 2015,  събота, от 13 и 16 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

23 април 2016, събота, 18 часа

С участието на ученици от НУИ «ДОБРИ ХРИСТОВ»

23  януари 2016, събота, 15 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

6 април 2016,  сряда, 19 часа

Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

Виолета – Сара Гьош, Австрия

Флора -  Филипа Руженова

Анина -  Галина Великова
Алфред Жермон –  Валерий Георгиев

Жорж Жермон - Свилен Николов

3 декември 2015, четвъртък, 19 часа – гастрол в гр. Търговище

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

7 октомври 2016, петък, 19 часа

Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

ВИОЛЕТА                 Илина Михайлова

ФЛОРА                     Филипа Руженова
АНИНА                     Галина Великова
АЛФРЕД ЖЕРМОН     Валерий Георгиев

ЖОРЖ ЖЕРМОН        Свилен Николов
ГАСТОН                       Стоян Финджиков
БАРОН ДЮФОЛ           Гео Чобанов

МАРКИЗ Д`ОБИНИ       Людмил Петров

ДОКТОР ГРЕНВИЛ        Петър Петров
ЖОЗЕФ                          Анатоли Романов

Купете билети он-лайн>>  Купете билети on-line

 

 

15 декември 2015,  вторник, 18 часа
16 декември 2015,  сряда,  18 часа

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

11 април 2016,  понеделник,  19 часа

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ

Гастрол на КАРМЕН ДЕНС В Разград

 

 Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

23  декември, сряда, 19 часа

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

13 април 2016,  сряда, 18 часа
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

20  януари 2016, сряда, 18 часа 

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент Борис Спасов

 

 

14 април 2016,  четвъртък,  19 часа

Опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ

 
Режисьор Кузман Попов
Диригент  Григор Паликаров

Турандот – Димитринка Райчева
Император – Стоян Финджиков
Тимур – Деян Вачков
Калаф – Валерий Георгиев
Лиу -– Илина Михайлова

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

7 декември 2015,  понеделник,  19 часа

Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

8 април 2016, петък, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

Режисьор Кузман Попов
Диригент  Вилиана Вълчева

Херцогът на Мантуа - Арсений Арсов

Риголето - Венцеслав Анастасов

Джилда - Илина Михайлова

Спарафучиле -  Деян Вачков

 

29  януари 2016, петък, 18 часа

Основна сцена

от ЖОРЖ БИЗЕ

Диригент   Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов


Кармен – Димитринка Райчева
Дон Хозе – Мартин Илиев
Ескамилио – Пламен Димитров
Микаела – Ирина Жекова
Моралес – Свилен Николов
Фраскита  - Галина Великова
Мерцедес – Вяра Железова
Ремендадо – Пламен Долапчиев
Данкайро – Свилен Николов
Цунига – Евгений Станимиров

 

 

19 април 2016, вторник, 19 часа

Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър

ПРЕМИЕРА

 

Режисьор Светозар Донев
Художник Иван Токаджиев
Художник по костюмите Евгения Раева
Хореография Светлин Ивелинов
Диригент  Страцимир Павлов
Диригент на хора Стефан Бояджиев

Йосиф - Богомил Спиров, Борис Луков
Разказвач - Ина Петрова, Вяра Железова
Яков - Пламен Георгиев, Закар Гостанян
Потифар – Георги Ханджиев, Анатоли Романов
Фараон - Свилен Николов, Пламен Долапчиев

 

Гастроли:

20 април, 18.30, Горна Оряховица, НЧ "Напредък"
21 април, 19.00, Велико Търново, МДТ

5 и 6 януари 2016, вторник и сряда, 18 часа
7 януари 2016, четвъртък, 12 часа

Турне в гр. Банско

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

26 април 2016, вторник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Асен Карастоянов

Диригент-постановчик СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Сценография АТАНАС ВЕЛЯНОВ
Художник по костюмите ДИЛЯНА ПЪРВАНОВА
Хореография ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА-КАРАИВАНОВА ,РАДОСЛАВ ИВАНОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Компютърен дизайн и ефекти ВЕНЕЛИН МИЛАНОВ, АНТОН ЗЛАТИНОВ

 

ДЯДО ЛИБЕН, копривщенски чорбаджия - Стефан Рядков                     
ДЕЛА, негова жена - Петя Петкова      
ПАВЛИН, техен син - Пламен Долапчиев
ХАДЖИ ГЕНЧО, килиен учител - Пламен Георгиев                   
ЦОНА, негова жена - Благовеста Статева               
ЛИЛЯНА, тяхна дъщеря - Ина Петрова           
ЯНКА, ратайкиня - Лилия Илиева                           
ИВАН, ратай у дядо Либен - Велин Михайлов

Със специалното участие на Фолклорен ансамбъл „Одесос“ при МВР – Варна

 

 

 

6 ноември, петък, 11 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

2 март 2016, сряда, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Асен Карастоянов

Диригент-постановчик СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Сценография АТАНАС ВЕЛЯНОВ
Художник по костюмите ДИЛЯНА ПЪРВАНОВА
Хореография ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА-КАРАИВАНОВА ,РАДОСЛАВ ИВАНОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Компютърен дизайн и ефекти ВЕНЕЛИН МИЛАНОВ, АНТОН ЗЛАТИНОВ

 

ДЯДО ЛИБЕН, копривщенски чорбаджия - Стефан Рядков                     
ДЕЛА, негова жена - Петя Петкова      
ПАВЛИН, техен син - Пламен Долапчиев, Христо Ганевски
ХАДЖИ ГЕНЧО, килиен учител - Пламен Георгиев                   
ЦОНА, негова жена - Благовеста Статева               
ЛИЛЯНА, тяхна дъщеря - Ина Петрова           
ЯНКА, ратайкиня - Лилия Илиева                           
ИВАН, ратай у дядо Либен - Велин Михайлов
ЕРЧО, Славеят - Закар Гостанян
ГЕРЧО, Хекиминът - Людмил Петров
ЦИГАНКА – врачка - Вяра Железова, Антоанета Маринова    
БАБА ТОДОРА - Анатоли Романов                             
КЛЮКАРКИ - Юлка Трендафилова, Галина Великова, Марина Иванова, Красимира Митева, Миглена Страдалска, Събина Матеева

Със специалното участие на Танцов ансамбъл „Одесос” при МВР – Варна

4  ноември, сряда, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

 

 

 

8 март 2016, вторник, 19 часа

Основна сцена


Симфоничен оркестър на Държавна опера - Варна
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Популярни песни и инструментални пиеси.

С участието на Деси Добрева , Илина Михайлова, Ина Петрова и др.

7  ноември, събота, 19 часа
Основна сцена

 

Концерт на Марио Хосен с финалистите от Международния конкурс за цигулари - Варна 2015

 

 

 

 

25 март 2016, петък,  18 часа
Основна сцена

Благослов на НВ Варненския и Великопреславски митрополит Йоан
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Мартин Георгиев

Мартин Георгиев – Морска песен II - Световна премиера
В. А. Моцарт – Концерт за две пиана  KV365
Солисти: дякон Любомир Георгиев – пиано, Антония Никова- Георгиева – пиано
Дж. Б. Перголези – Stabat Mater

Солисти: Даниела Димова ,Бойка Василевa

 

 

17  ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

26 март 2016, събота,  19 часа
Основна сцена

 

СОЛИСТИ ОТ НУИ „Д. ХРИСТОВ“

Диригент ВИЛИЯНА ВЪЛЧЕВА

Симфоничен оркестър на Държавна опера - Варна

 

 

 

 

20  ноември,  петък, 19 часа  
Основна сцена

Диригент Нелко Коларов

Оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

21  март 2016,  понеделник, 19 часа 

Комична опера от Гаетано Доницети
Коопродукция с Театро Комунале – Модена

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

ДОН ПАСКУАЛЕ – Евгений Станимиров
ДОКТОР МАЛАТЕСТА – Пламен Димитров
ЕРНЕСТО – Георги Султанов
НОРИНА – Ирина Жекова
НОТАРИУС – Петър Генов

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

24  ноември,  вторник , 19 часа
Основна сцена

Опера от Джузепе  Верди


Диригент  ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

С участието на Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Линка Стоянова, Бойка Василева, Галина Великова и други

 

23 март 2016, сряда, 18 часа
Основна сцена

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

 

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ
Петя – Петя Петрова
Виктория – Деляна Обрешкова
Фея – Ина Петрова
Фантом – Пламен Георгиев
Нимфи – Галина Великова, Миглена Страдалска

Прочетете повече>> кликнете тук

 

 

 

29 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

 

КАЛУДИ КАЛУДОВ И НЕГОВИТЕ УЧЕНИЦИ

 

 

 

 

28  март 2016, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Музикална драма в три действия от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИЯНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОв
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ


Флория Тоска, певица – Анна Дитри
Марио Каварадоси, художник – Калуди Калудов
Барон Скарпия, шеф на Полицията – Венцеслав Анастасов
Чезаре Анджелоти, бивш консул на Римската Република – Евгений Станимиров
Клисар – Гео Чобанов
Сполета, Полицейски агент – Стоян Финджиков
Шароне, офицер – Димитър Ряхов
Тъмничар – Петър Петров
Овчарче – Благовеста Статева
Роберти – Георги Корбаков
Сержант – Милен Митев

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

 

30 ноември, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

 

 

 

29 март 2016, вторник, 19 часа 

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент ВИЛИЯНА ВЪЛЧЕВА

Солисти: Илияна Славова – Мари, Павел Кирчев – Принц Лешникотрошач, Румен Стефанов – Дроселмайер и Евгения Минкова, Денко Стоянов, Гергана Георгиева, Николай Димитров, Ренета Михайлова, Константинус Каравос, Мартин Чикалов, Карина Илиева, Галина Великова, Силвия Христова, Аделина Бояджиева, Венета Гочева, Юрика Аоки, Сандра Дотова, Екатерина Шопова, Паола Матеева, Елена Димитрова

 

 

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

 

 

1  февруари 2016,  понеделник, 18 часа
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

31 март 2016,  четвъртък,  19 часа

Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ

Оперни солисти: Вяра Железова - Кармен, Валерий Георгиев – Дон Хосе, Пламен Димитров – Ескамилио, Ирина Жекова - Микаела

Балетни солисти: Евгения Минкова – Кармен, Павел Кирчев - Дон Хосе, Румен Стефанов – Ескамилио, Илияна Славова - Микаела, Ренета Михайлова – бандитка, Мартин Чикалов – Данкайро, Николай Димитров - Цунига

 Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

9 март 2016, сряда, 18 часа Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

 

14 март 2016, понеделник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Сребрина Соколова
БОНИ – Велин Михайлов
СИЛВА – Ина Петрова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Петър Петров
МИШКА – Пламен Георгиев

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

13 март 2016, неделя, 16 часа

Първи балкон – Ротонда


 
Вокални произведения от руски композитори в изпълнение на трупата от Държавна опера – Варна

Съпровод Жанет Бенун

 

 

 

 

17 март 2016, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

балет по музика на  Лудвиг Минкус

 

Гостуване на балета на Софийска опера

 

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

2 април 2016, събота, 16 часа

Първи балкон – Ротонда

 

Вокални произведения от руски композитори в изпълнение на артист-хористи на Държавна опера Варна

 

Съпровод на пиано Жанета Бенун, Соси Чифчиян

В програмата: Чайковски, Рахманинов, Мусоргски

18 март 2016, петък, 19 часа

Основна сцена

балет по музика на Микис Теодоракис

 

Гостуване на балета на Софийска опера

 

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

31 октомври, събота, 19 часа, Основна сцена

Опера-балет по музика на Жорж Бизе
  • Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА

2 юни 2016, четвъртък,  19 часа

Фестивален комплекс - Варна

 

Диригент    Станислав Ушев

Солисти      Пламена Мангова (пиано)

                    Станислав Юденич – САЩ (пиано)

 

В програмата:

Мусоргски – Равел - Картини от една изложба

Ф. Пуленк - Концерт за две пиана и оркестър

 

 

 

 

 

30 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

Опера от Жорж Бизе
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник ИВАН САВОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА


С участието на ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ИВО ЙОРДАНОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ и др.

 

 

18 юни 2016, събота, 20 часа

Фестивален комплекс - Варна

 

Диригент  Джанкарло Де Лоренцо

 Солист     Мирослав Петров (тромпет)

 

В програмата:

Панчо Владигеров - Българска рапсодия «Вардар»

Васил Казанджиев - Концерт за тромпет и оркестър
Нино Рота - Сюита „Ла страда”

 

 

 

 

 

28 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джузепе Верди
  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор и художник КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетмайстор ЖЕЛКА ТАБАКОВА


С участието на ИРИНА ЖЕКОВА, БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

5 февруари 2016,  петък, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

28 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джузепе Верди
  • Диригент Борислав Иванов
  • Режисьор и художник КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетмайстор ЖЕЛКА ТАБАКОВА

С участието на Ирина Жекова, Борис Луков, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

 

 

 

12 февруари 2016, петък, 18 часа

Основна сцена

КОНЦЕРТ
по музиката на Астор Пиацола

С участието на
СТРУНЕН КВАРТЕТ «АРТЕ» в състав:
АННА ФУРНАДЖИЕВА – цигулка
МАРИНА ВИНОКУРОВА – цигулка
ГАЛИНА ЛЕДЛОВА – виола
КРЕМЕНА ХРИСТОВА – виолончело  

ГРИГОР ДЖАНЕВ – контрабас
РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано
ДАНИЕЛА ДИМОВА – сопран
СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА – мецосопран  
БОРИС ЛУКОВ – тенор
АРСЕНИЙ АРСОВ - тенор
ВЕСЕЛИНА МИХАЛКОВА – актриса
ТЕРЕЗА ЗИКОВСКА – живопис

 

 

26 октомври, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джакомо Пучини
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 
С участието на ИРИНА ЙОРДАКЕСКУ (Румъния), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА - ИСА, МИРОСЛАВ ХРИСТОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ и др.

 

26 февруари 2016, петък,  19 часа

Основна сцена

Симфоничен концерт

Диригенти Милен Апостолов и Стефан Бояджиев

 

23 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джакомо Пучини
  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С участието на ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.

6 февруари 2016, събота,  11 часа
Основна сцена

 
КОНЦЕРТ на Камерен ансамбъл «Колегиум Варна» с ръководител Ангел Василев

Солист: Даниела Димова

 

21 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам
  • Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
  • Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ и др.

13 февруари 2016, събота, 16 часа

Фоайето на Първи балкон

КОНЦЕРТ
Любовни арии, дуети и шансони от френски композитори

С участието на  артисти-хористи на Държавна опера - Варна

 

 

 

13 октомври, вторник, 18 часа, Сцена Филиал

Балет по музика на Сергей Прокофиев
  • Постановка и адаптация КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
  • Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ и ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА
  • Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
  • Сценография ПЕТЪР ПЕНЕВ

Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ЛИЛИ ГЕОРГИЕВА, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

27 февруари 2016, събота, 16 часа

Фоайето на Първи балкон

КОНЦЕРТ
Любовни арии, дуети и шансони от френски композитори

С участието на  артисти-хористи на Държавна опера - Варна

 

 

 

 

9 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

15 октомври, четвъртък, 19 часа, СОФИЙСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО
  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С участието на БОЙКО ЦВЕТАНОВ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА,   ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ,  ГЕО ЧОБАНОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ и др.

 

 

19 март 2016, събота,  11 часа
Основна сцена

Концерт на Ансамбъл „Колегиум Варна” с ръководител Ангел Василев
Солисти Линка Стоянова  и  Галина Великова

 

 

Чайковски:
Четири годишни времена за струнен камерен оркестър
Два романса:
Нощ - Д. Димова
Славеят - Л. Стоянова
Ария на Герман от операта Дама Пика - В. Георгиев

Шостакович:

Две песни: Зима, Щастие - Д. Димова, Л. Стоянова, В. Георгиев
Камерна симфония №8, оп. 110

7 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

17 октомври, събота, 16 часа, СОФИЙСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

Опера от Гаетано Доницети
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
  • Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕОРГИ СУЛТАНОВ, ИРИНА ЖЕКОВА и др.

26 март 2016, събота,  11.30 часа
Основна сцена

Ансамбъл „Колегиум” – Варна с ръководител Ангел Василев

Солисти: Ангел Станков, Йосиф Радионов, Ангел Василев Божидар Бенев - цигулка

Кремена Христова, Недялка Ганева – виолончело, Даниела Димова – сопран, Линка Стоянова - сопран

Непознатият Вивалди:

Концерт за две цигулки, две виолончели  и  камерен  ансамбъл (първо изпълнение във Варна) – А. Василев, Б. Бенев,  К. Христова, Н. Ганева

В сърцето печал безкрайна - ария от операта "Баязет "; Тези тъмни клепачи  - ария от операта " Ил Фарначе " - Д. Димова

Концерт за две цигулки и камерен оркестърА. Станков, Й. Радионов (първо изпълнение във Варна)

Победителю величав - ария от операта "Арзилда"; В бурята очаквам покой - ария от оп. "Ил Тигран" – Л. Стоянова - сопран

Концерт за три цигулки и камерен оркестърА. Станков, Й. Радионов и А. Василев

 

 

26  ноември,  четвъртък, 19 часа - Варна
27 ноември, петък,  19 часа – гастрол в Стара Загора

 

Опера от Гаетано Доницети

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ

Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ


С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, АДРИАН ПЛЕСКА (Румъния), ПЕТЪР ГЕНОВ

 

11 февруари 2016, четвъртък, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

 

6 октомври, вторник, 19 часа, Основна сцена

16 октомври, четвъртък, 19 часа, СОФИЙСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

Опера от Франческо Чилеа
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Режисьор ДЕЯН ПРОШЕВ (Македония)
  • Художник-сценограф АЛЕКСАНДЪР ЗЛАТОВИЧ (Сърбия)
  • Художник-костюмограф ВЕСНА РАДОВИЧ (Сърбия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореография ОЛГА ПАНГО (Македония)

С участието на ГЕОРГИ ЦУЦКОВСКИ (Македония), ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИВО ЙОРДАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА и др.

10 февруари 2016, сряда, 18 часа

Опера от ГАЕТАНО ДОНИЦЕТИ

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Нина Найденова
Художник на декора Радостин Чомаков
Художник на костюмите Лора Маринова
Диригент на хора Стефан Бояджиев


АДИНА – Илина Михайлова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БАЛКОРЕ – Свилен Николов
ДОКТОР ДУЛКАМАРА – Деян Вачков
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

1 октомври, четвъртък, 19 часа, Градска художествена галерия

2 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

В памет на Дмитрий Шостакович (196-1975)

  • С участието на ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ – пиано
  • ДАНИЕЛА ДИМОВА – сопран
  • ДИМИТЪР БУРОВ – цигулка и виола
  • ХРИСТО ТАНЕВ – виолончело
  • Квартет «ДИМОВ»

 

18 февруари 2016, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

ОТЕЛО – Бойко Цветанов - дебют
ДЕЗДЕМОНА –  Линка Стоянова - дебют
ЯГО – Пламен Димитров
КАСИО – Борис Луков
ЕМИЛИЯ – Бойка Василева
Родриго – Христо Ганевски
Монтано – Гео Чобанов

29 септември, вторник, 19 часа

Балет по музика на Адолф Адам
  • Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
  • Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ,МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ЛИЛЯНА ГЕОРГИЕВА, ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА

24 февруари 2016, сряда, 18 часа
Основна сцена

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

 

 

 

28 септември, понеделник, 18 часа

Мюзикъл от Х. Арлън

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
  • Хормайстор и корепетитор МИГЛЕНА ШИШЕВА
  • Сценограф ТОДОР ИГНАТОВ
  • Хореограф КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
  • Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
  • Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА
  • Вокален педагог ГАЛИНА СТАНИШЕВА

 

  • Спектакъл с участието на Варненската детско-юнoшеска опера

 

22 февруари 2016, понеделник, 18 часа

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

ЛЕЙДИ МАКБЕТ – Линка Стоянова - дебют
МАКБЕТ – Пламен Димитров - дебют
БАНКО – Евгений Станимиров
ПРИДВОРНА ДАМА-Галина Великова
МАКДЪФ – Борис Луков - дебют
МАЛКЪЛМ – Христо Ганевски
ДОКТОР – Людмил Петров
НАЕМЕН УБИЕЦ – Петър Генов
ПРАТЕНИК – Петър Петров

 

 

25 септември, петък, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера – Варна

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

  • Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА и др.

 

3  февруари 2016, сряда, 18 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Николай Априлов
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Борис Луков
ЩАСИ – Сребрина Соколова
БОНИ –  Велин Михайлов
СИЛВА – Ина Петрова
РОНСДОРФ –Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Петър Петров
МИШКА – Пламен Георгиев

24 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

 

  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, ЙОРДАН КОЦЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА

 

9 януари 2016, събота, 18 часа

Турне в гр. Банско

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

18 септември, петък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

 

  • Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

 

  • Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

1 - 23 декември 2015

17 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джоакино Росини

 

  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор АНТОНИО ПЕТРИС (Италия)
  • Сценография и костюми САЛВАТОРЕ РУССО (Италия)
  • Хореограф ДЖУЗЕПЕ ПАРЕНТЕ (Италия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ

 

1 декември 2015,  вторник, 19 часа, Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ и др.

15 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

 

  • Диригент АТАНАС ВАРАДИНОВ
  • Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
  • Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
  • Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

 

  • С ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, БОРИС ЛУКОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЗАКАР ГОСТАНЯН, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ
TOP