Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

ГАЛЕРИЯ

10 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при ОДК

 

 

 

 

 

28.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център

С участието на Симфоничен оркестър и хор при Държавна опера – Варна и варненски хорови формации

Диригенти Джон Мур (Англия) и Ганчо Ганчев Солист Галин Ганчев – пиано 

Програма

Й. Брамс Академична фестивална увертюра
Й. Брамс Концерт за пиано и оркестър №2 в си бемол мажор
Ула Гиейло Небесна меса

7 март 2014, петък, 18 часа
Основна сцена

 

ПРЕМИЕРА

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

С Лиляна Кондова, Стелияна Стоянова, Филипа Руженова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Иван Христов, Пламен Василев, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

22.11.2013 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма

Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор

Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98  

5 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

 

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор Кузман Попов

С Пламен Димитров, Арсений Арсов, Евгений Станимиров, Татяна Спиридонова, Бойка Василева, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

Хитове от мюзикълите на 20 век

20.11.2013 - 19:00
Основна сцена

 
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Фредерик Лоу и др.
„Котките”, „Мис Сайгон”, „Йосиф”, „Евита”, „Кабаре”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар”, „Моята прекрасна лейди” и др.

С участието на рок-звездата Звездомир Керемидчиев – Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и Георги Ханджиев и на Държавна опера Варна - Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

3 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

по повод Национания празник на Република България
Фолклорен танцов театър «Родина» и Детски танцов ансамбъл «Зорница»

 

 

 

 

19.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Илина Михайлова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Деян Вачков
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

1 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Диригент Борислав Иванов
Солист Людмил Ангелов – пиано

Й. С. Бах - Токата и фуга в ре минор
Фр. Шопен - Концерт за пиано и оркестър №2 във фа минор

Дж. Гершуин - Симфония-поема «Един американец в Париж», “Рапсодия в синьо” 

 

 

 

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

14.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

РУДОЛФ – Калуди Калудов
МАРСЕЛ – Свилен Николов
ШОНАР – Пламен Димитров
КОЛИН – Деян Вачков
БЕНУА – Росен Рангелов
АЛСИНДОР – Гео Чобанов
МИМИ – Анна Дитри
МЮЗЕТА – Ирина Жекова        
ПАРПИНЬОЛ – Христо Ганевски
МИТНИЧАР – Емил Симидов
СЕРЖАНТ – Валентин Грандев

31.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

НАБУКО – Пламен Димитров – дебют
ИЗМАЕЛ – Борис Луков
ЗАКАРИЯ – Евгений Станимиров – дебют
АБИГАИЛ – Димитринка Райчева – дебют
ФЕНЕНА – Бойка Василева
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

1.12.2013 - 11:00
Основна сцена

Музикъл от Джон Мур

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

29.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

3.12.2013 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

 

 

28.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Хитове от мюзикълите на 20 век

  
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове  от най-известните мюзикъли на ХХ век,  с участието на рок звездата Звездомир Керемедчиев-Звезди, звездите на ДМБЦ ”Стефан Македонски”  Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Георги Ханджиев и с участието на солистите на Държавна опера-Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева и др.

5.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Диригент Стефано Свгедони (Италия)

 

 

26.01.2014 - 18:00
Основна сцена

С участието на ученици от балетните паралелки при НУИ «Добри Христов» - Варна.

7.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент  Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Свилен Николов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО - Христо Ганевски
ПИСТОЛА - Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ева Перчемлиева-Тъканова
НАНЕТА - Ирина Жекова
КУИКЛИ - Стефания Маярди
МЕГ ПЕЙДЖ - Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

 

 

23.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

9.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

 

 

22.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Любов Методиева
ФЛОРА – Филипа Руженова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Борис Луков
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН – Стоян Финджиков
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Пламен Димитров
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

11.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди


Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Кузман Попов


ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Линка Стоянова
АЗУЧЕНА – Бойка Василева
МАНРИКО – Валерий Георгиев
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Благовеста Статева
РУИЦ – Владислав Владимиров
СТАР ЦИГАНИН – Росен Рангелов

 

 

13.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Александър Крунев
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

13.12.2013 - 19:00
Основна сцена

сценична кантата от Карл Орф

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера – Варна
и детски хор на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Мариане Бергльоф (Германия)

Солисти Ирина Жекова, Пламен Димитров, Валерий Георгиев  

 


 

 

14.01.2014 - 18:00
Основна сцена 

Диригент Стефан Бояджиев

Участват студенти от класа на доц. Иванка Нинова при НМА “П. Владигеров”- София В програмата Арии и ансамбли от оперети на Й. Щраус, Ф. Лехар, С. Гилбърт, Л. Бърнстейн, И. Калман, Д. Вълчев, А. Карастоянов, Ж. Офенбах  

 

16.12.2013 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

 

 

20.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

19.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Рок опера по музика на Е. Л. Уебър и либрето на Тим Райс

Диригент Юли Дамянов

Концертно изпълнение

 

 

 

 

03.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Видин Даскалов


ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров

ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Лиляна Кондова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Валентина Корчакова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

15.12.2013 - 11:30
Основна сцена

С музиката на Йохан Щраус

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна
Диригент Деян Павлов

 

 

 

 

 

05.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Арсений Арсов
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Илина Михайлова
СПАРАФУЧИЛ – Деян Вачков
МАДАЛЕНА – Бойка Василева
ДЖОВАНА – Антоанета Маринова
МОНТЕРОНЕ – Деян Вачков
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА –  Стоян Финджиков  
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров  
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Благовеста Статева
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

20.12.2013 - 19:00
Основна сцена

С музиката на Йохан Щраус

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна
Диригент Деян Павлов

 

 

 

 

 

07.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти Лауреати на Националния конкурс за пианисти «Мила Михайлова».

В програмата Менделсон, Шопен, Лист и др.

 

 

 

 

12.11.2013 - 18:00
Основна сцена Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс - Варна.

10.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА-  Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

 

 

 

 

 

 

11.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Франц Лехар

 

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Валентина Корчакова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

 

 

 

 

12.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Кузман Попов

МАНРИКО – Валерий Георгиев
ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Димитринка Райчева
АЗУЧЕНА – Олга Михайлова-Динова
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Галина Великова

 

 

 

 

 

 

 

08.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор и художник Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА –Димитринка Райчева
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Росен Рангелов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Росен Рангелов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Красимира Митева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

 

 

14.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ

И с участието на солистите на Държавна опера – Варна Бойка Василева, Даниела Димова, Валерий Георгиев.

 

 

 

 

 

 

 

 

06.11.2013 - 18:00
Основна сцена

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна

Художествен ръководител Екатерина Чешмеджиева 
Репетитор Гергана Георгиева

Солисти (по азбучен ред):
Анна Андреева, Веселина Иванова, Галина Великова, Галина Велчева, Денко Стоянов, Евгения Минкова, Илиана Божкова, Лиляна Здравкова, Мартин Чикалов, Николай Димитров, Павел Иванов, Павел Кирчев, Ренета Михайлова, Румен Стефанов, Сандра Дотова

17.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Александър Панайотов
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

ФЕВРУАРСКА ПРОМОЦИЯ - цена 6 лева

05.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Парашкев Хаджиев

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор и художник Кузман Попов

РАДАН – Гео Чобанов
РАДАНИЦА –  Елеонора Христова
ЗОРНИЦА – Ирина Жекова
ИЛИЯ – Пеньо Пирозов
МЕЧО – Свилен Николов
КУНА – Благовеста Статева
ПОП МАТЕЙ – Евгений Станимиров
БЕЙ ОСМАН – Пламен Димитров
КАДИЯ – Пламен Долапчиев
Първи чорбаджия - Владислав Владимиров
Втори чорбаджия - Петър Генов
Тъпанар – Христо Ганевски

22.02.2014 - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев

Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

02.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център - Варна

Диригент Станислав Ушев

В програмата Панчо Владигеров, Петко Стайнов, Сарасате, арии и ансамбли из опери на Росини, Верди, Пучини, П. Хаджиев

Солисти Валерий Георгиев, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова, Ирина Жекова, Мартин и Александър Зайранови, Свилен Николов, Татяна Спиридонова

Театрално-музикален продуцентски център Варна

ДЪРЖАВНА ОПЕРА ВАРНА

ПРЕДСЕЗОННО

СЕПТЕМВРИ 2019

 17 септ, 11.00 и 19.00, Основна сцена

ДОН ЖУАН

Опера от В. А. Моцарт

Диригент Айрат Кашаев - Болшой театър, Москва

Режисьор Донгми Лий - Южна Корея

 

 

ОКТОМВРИ 2013 >>

 

16.10.2013 - сряда - 18:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Спектакли за деца

МЕЧО ПУХ

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.


17.10.2013 - четвъртък - 19:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Опери

РИГОЛЕТО >>

Риголето
 
 

Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Валерий Георгиев
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Ирина Жекова
СПАРАФУЧИЛ –Гео Чобанов
МАДАЛЕНА – Силвия Ангелова
ДЖОВАНА – Даниела Рабчева
МОНТЕРОНЕ – Росен Рангелов
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА – Стоян Финджиков
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Филипа Руженова
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


21.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Мюзикъли, Спектакли за деца

Джекил
 
 

ДЖЕКИЛ >>

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов


С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

 

 

 

 

 


23.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ >>

Джакомо Пучини

Травиата
 
 

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Линка Стоянова
СУЗУКИ – Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС –Пламен Димитров
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


24.10.2013 – четвъртък - 18:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Балет

Травиата
 
 

ПЕПЕЛЯШКА >>

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

 

 

 

 

 

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


28.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Оперети

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША >>

Травиата
 
 

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Филипа Руженова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


29.10.2013 – вторник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

ТРАВИАТА >>

Джузепе Верди

Травиата
 
 

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Лиляна Кондова
АНИНА – Антоанета Маринова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Валерий Георгиев
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН –  Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Людмил Петров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Гео Чобанов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ –  
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


30.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР >>

Травиата
 
 

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>

 


 

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

 Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.


 

 

 Държавна опера - Варна >> Месечна програма - АРХИВ > кликнете тук

26.02.2014 - 19:00
Зала 1, Фестивален и конгресен център - Варна

Волфганг Амадеус Моцарт

Диригент Стефано Сегедони (Италия)

Солисти Даниела Димова – сопран, Бойка Василева - мецосопран, Арсений Арсов – тенор, Евгений Станимиров – бас

 

 

 

ОКТОМВРИ 2013 >>

 

16.10.2013 - сряда - 18:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Спектакли за деца

МЕЧО ПУХ

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.


17.10.2013 - четвъртък - 19:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Опери

РИГОЛЕТО >>

Риголето
 
 

Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Валерий Георгиев
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Ирина Жекова
СПАРАФУЧИЛ –Гео Чобанов
МАДАЛЕНА – Силвия Ангелова
ДЖОВАНА – Даниела Рабчева
МОНТЕРОНЕ – Росен Рангелов
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА – Стоян Финджиков   
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров  
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Филипа Руженова
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


21.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Мюзикъли, Спектакли за деца

Джекил
 
 

ДЖЕКИЛ >>

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов


С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

 

 

 

 

 


23.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ >>

Джакомо Пучини

Мадам Бътерфлай
 

 

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Линка Стоянова
СУЗУКИ – Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС –Пламен Димитров
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


24.10.2013 – четвъртък - 18:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Балет

Пепеляшка
 
 

ПЕПЕЛЯШКА >>

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

 

 

 

 

 

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


28.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Оперети

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША >>

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
 
 

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Филипа Руженова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


29.10.2013 – вторник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

ТРАВИАТА >>

Джузепе Верди

Травиата
 
 

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Лиляна Кондова
АНИНА – Антоанета Маринова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Валерий Георгиев
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН –  Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Людмил Петров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Гео Чобанов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ –  
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


30.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР >>

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР
 
 

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>

 


 

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

 Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.


 

 

 Държавна опера - Варна >> Месечна програма - АРХИВ > кликнете тук

22  януари 2016,  петък, 18 часа
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Аделина Попова
ОФИЦЕР – Людмил Петров

 

СЕПТЕМВРИ 2013 >

 

19 септември 2013, четвъртък – 19 часа
Фестивален и конкгресен Център (ФКЦ)

 

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА >>

 

ХИТОВЕ ОТ МЮЗИКЪЛИТЕ НА ХХ ВЕК     

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

 Програма: А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Коцето-Калки, Звезди от „Ахат”, Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 


 

23 септември 2013,  понеделник – 19 часа
Основна сцена

 

Жанр: Опера

ТРАВИАТА >> 

 

 

 

Травиата
 

опера от Джузепе Верди

 

Диригент Светослав Борисов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Ина Петрова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Флавиано Бианки (Италия)
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Борислав Филипов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Деян Вачков
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

повече ...>>

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 


 

24 септември 2013, вторник – 19 часа
Основна сцена

НАБУКО    >>

Набуко
 

 Жанр: Опера

 Диригент Борислав Иванов

НАБУКО – Венцеслав Анастасов
ИЗМАЕЛ – Орлин Горанов
ЗАКАРИЯ – Деян Вачков
АБИГАИЛ – Елена Баръмова
ФЕНЕНА – Елена Чавдарова-Иса
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

повече...>>

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 

 


 

25  септември 2013, сряда  -19 часа
Фестивален и конгресен център (ФКЦ)

Жанр: Концерти

ОПЕРНА ГАЛА

200 години от рождението на Верди

 Диригент Борислав Иванов

Солисти:
Венцеслав Анастасов – баритон, Гео Чобанов – бас, Димитринка Райчева – сопран, Деян Вачков – бас, Елена Чавдарова-Иса – мецосопран, Илина Михайлова – сопран, Калуди Калудов – тенор, Орлин Горанов – тенор, София Иванова – сопран, Флавиано Бианки (Италия) – тенор

В програмата:
В програмата фрагменти от оперите «Набуко», «Ернани», «Риголето», «Трубадур», «Травиата», «Бал с маски», «Дон Карлос», «Отело» и «Аида» на Джузепе Верди

 


 

26 септември 2013,  четвъртък – 19 часа
Основна сцена

Аида
 

АИДА >>

Опера от Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов

ЦАР – Ивайло Джуров
АМНЕРИС – Елена Чавдарова-Иса
АИДА – Димитринка Райчева
РАДАМЕС – Калуди Калудов
РАМФИС – Деян Вачков
АМОНАСРО – Венцеслав Анастасов
ВЕСТИТЕЛ – Борис Луков
ЖРИЦА – Илина Михайлова

повече ...>>

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 

 


28 септември 2013, понеделник  – 19 часа
Основна сцена

БАЛЕТНА ГАЛА

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна
Септемврийска промоция: 5 лв


БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.

 


 

АВГУСТ 2013 >

 

03.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА

Музиката на 20 век

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Програма: хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Коцето-Калки, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

 

09.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА

Музиката на 20 век

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Програма: хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

 

 

13.08.2013 - 21:00

Летен театър Жанр: Опери

АИДА    >>

Джузепе Верди Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов ЦАРЯТ НА ЕГИПЕТ – Евгений Станимиров
АМНЕРИС – Агунда Кулаева (Русия)
АИДА – Аида Швед (Украйна)
РАДАМЕС – Камен Чанев (Австрия)
РАМФИС – Ивайло Джуров
АМОНАСРО – Пламен Димитров
ВЕСТИТЕЛ – Стоян Финджиков
ЖРИЦА – Ирина Жекова

повече...>> 

 

 

17.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Оперети

Веселата вдовица  >>

Франц Лехар

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ –Христо Ганевски
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Антоанета Маринова
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

повече...>>
 

 

 

19.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Опери

Севилският бръснар  >>

Джоакино Росини

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

повече...>>

 

 

22.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

ОПЕРНА ГАЛА

200 години от рождението на Верди и Вагнер

Диригенти
Борислав Иванов
Григор Паликаров
Режисьор: Кузман Попов

С участието на: Габриела Георгиева, Йорданка Дерилова, Линка Стоянова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Пламен Димитров, Димитринка Райчева, Ирина Жекова и др.

Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

17.01.2014 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98

 

 

 

 

 

 

TOP