Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

ГАЛЕРИЯ

21 януари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

18 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


Със звездния тенор Камен Чанев, световноизвестния баритон Кирил Манолов, Таня Иванова, Линка Стоянова, Илина Михайлова, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров, Димитринка Райчева, Пламен Димитров, Свилен Николов и др.

22 януари, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

С участието на симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна    

В програмата: откъси от оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар,
Ж. Офенбах и др.

 

 

 

20 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Опера от Умберто Джордано

ПРЕМИЕРА  

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов


С прославените в цял свят български певци Камен Чанев и Кирил Манолов, Таня Иванова и др.

26 януари, четвъртък, 18 часа Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците”, „Евита”, „Цигуларят на покрива”, „Кабаре”, „Дон Кихот”, „Моята прекрасна лейди” и др.

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореография СВЕТЛИН ИВЕЛИНОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера Варна

 

 

23 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър


Опера от Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


С най-добрия Вердиев италиански бас Карло Коломбара, солистката на Букурещката национална опера и балет Сорина Мунтеану, световноизвестния български баритон Кирил Манолов, Борис Луков и др.

29  януари, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

 

С участието на ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ в ролята на Каварадоси и солистите на Държавна опера Варна
ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

26  януари 2016, вторник, 18 часа

Основна сцена

Диригент Стефан Бояджиев


С участието на солисти на Варненска опера и Александрина Михайлова, Олга Куличева, Весела Янева, Мирела Ябанджиева

30 януари, петък, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от специалност «Класически танци» в
НУИ «Добри Христов»

 

 

31 май 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Мартин Чикалов, Илияна Славова

 

 

19 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

6 ноември 2015, петък, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Мартин Чикалов, Илияна Славова

 

 

14 февруари 2016, събота, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от НУИ «Добри Христов» - Варна

 

 

30 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Божидар Абрашев

Солисти Терезе Малер – мецосопран

                Джонатан Флорил - пиано

Програма

Густав Малер – Симфония № 5 в до диез минор – ІV част  - Adagietto
В. А. Моцарт – Концерт за пиано и оркестър №20 KV 466
Густав Малер – Песни за мъртвите деца

 

 

28 февруари 2016, неделя, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от НУИ «Добри Христов» - Варна

 

 

2 юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор и художник Кузман Попов

С участието на Диана Тугуй (Румъния), Валерий Георгиев, Пламен Димитров и др.

3 декември, сряда, 18 часа
Държавна опера Стара Загора

Участие в 45-ти Фестивал на оперното и балетно изкуство

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

7  юли 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Силвия Ангелова, Звездомир Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.

2 декември, вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

СПЕКТАКЪЛ С УЧАСТИЕТО НА ВАРНЕНСКА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ОПЕРА

 

 

 

9  юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Умберто Джордано
ПРЕМИЕРА 

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов

Със звездния тенор Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Пламен Димитров и др.

5 декември, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
Диригент  ДЕЯН ПАВЛОВ

Солисти АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело

БОЙКА ВАСИЛЕВА – мецосопран

В програмата творби от Росини, Брух, Чайковски, Мануел де Файя

 

 

2 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди
ПРЕМИЕРА 

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Емануел Кордолиани (Франция)
Сценография Алис Лалуа и Емили Руа (Франция)
Костюмограф Жули Скобелцин (Франция)

Съзвездие от именити певци – Франческо Меда (Италия), Венцеслав Анастасов, Радостина Николаева, Жером Били (Франция) и др.

10 декември, сряда, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

8 август 2014, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Кузман Попов


Със световноизвестния баритон Венцеслав Анастасов, Ирина Жекова, нашумелия руски тенор Алексей Татаринцев и др.

9 декември, вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

11 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Диригент и аранжименти Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов


Хитове от мюзикълите по филми „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”.


Със специалното участие на джаз иконата Васил Петров и известните оперни певци Марио Николов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова и др.

15  и 16 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

ПРЕДПРЕМИЕРИ

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

 

28 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Концерт, посветен на 100 години от рождението на
Борис Христов

Диригент Вилиана Вълчева

Специален гост Карло Коломбара - Италия

С участието на Деян Вачков, Гео Чобанов, Емил Желев

18 и 19 декември, четвъртък и петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

 

 

 

23 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Димитринка Райчева
ТУРИДУ – Валерий Георгиев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Пламен Димитров
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячи

КАНИО (Палячо) – Валерий Георгиев
НЕДА (Коломбина) – Линка Стоянова
ТОНИО (Тадео) – Пламен Димитров
ПЕПЕ (Арлекин) – Хрисимир Дамянов
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

8 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

21 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

ДОН ЖУАН – Деян Вачков
КОМАНДОРА – Гео Чобанов
ДОНА АННА – Линка Стоянова
ДОН ОТАВИО – Арсений Арсов
ДОНА ЕЛВИРА – Ина Петрова
ЛЕПОРЕЛО – Евгений Станимиров
МАЗЕТО –  Свилен Николов
ЦЕРЛИНА – Илина Михайлова

1 ноември, събота, 18 часа
Зала 1 ФКЦ

Оратория от Георги Стратев по мотиви на Беинса Дуно


Хор и оркестър на Държавна опера Варна
Диригент ГЕОРГИ СТРАТЕВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Корепетитор ЖАНЕТ БЕНУН

Солисти ПЛАМЕН БЕЙКОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА, ЕЛЕОНОРА ХРИСТОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА

 

 

 

19 май 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА – Анна Дитри
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Стоян Стоянджов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Стоян Стоянджов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Благовеста Статева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

7 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, КАЛУДИ КАЛУДОВ, АННА ДИТРИ (ПОЛША), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (ПОЛША), ПЕТЪР ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

 

4 юни, сряда, 19 часа, ФКЦ

Йоханес Брамс – Немски реквием

С участието на симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

и хоровете “Shrine of the Ages” и “Master Chorale of  Flagstaff” (САЩ)

Диригент д-р Едит Копли (САЩ)

Солисти Тина Сталард - сопран (САЩ) и Джейкъб Уил – бас-баритон (САЩ)

9 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

по случай Празника на Независимостта на Република Полша

Оркестър на Държавна Опера Варна
Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Водещ ПЬОТР КШЕМИНСКИ (Полша)

 

С участието на АННА ДИТРИ (Полша), ДАНИЕЛА ДИМОВА, КАЛУДИ КАЛУДОВ, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (Полша)

В програмата арии и ансамбли из опери на Монюшко, Бизе, Верди и др.

 

 

 

14 юни, събота, 20 часа, ФКЦ

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Александра Соум – цигулка (Франция)

П. Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
П. И. Чайковски – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор, опус 35
П. И. Чайковски – Симфония №5 в ми минор, опус 64

 

10 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

 

16 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Дияна Тугуй (Румъния)
ФЛОРА –  Лиляна Кондова
АНИНА – Галина Великова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Михаил Михайлов
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Иво Йорданов
ГАСТОН – Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Евгений Станимиров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Людмил Петров
ЖОЗЕФ – Анатоли Романов

12 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

 

 

 

16 юни, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Рок опера от A. Л. Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Людмил Петров, Свилен Николов, Пламен Долапчиев и др.  

 

 

 

11 ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

20 юни, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

Солисти Венцеслав Анастасов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Ина Петрова, Евгений Станимиров, Пламен Димитров, Илина Михайлова, Гео Чобанов

 

 

14 ноември,  петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЙОАНА ЖЕЛЕЗЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОРИС ЛУКОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ и др.

 

 

 24 юни, вторник, 21 часа, Летен театър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

Със солистите на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Валентина Корчакова и на Държавна опера Варна Ирина Жекова, Пламен Димитров, Свилен Николов, Силвия Ангелова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова и др.

ПЕТНАДЕСЕТИ  КОЛЕДЕН  МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ 2014

17 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ВАЛЕНТИН ГРАНДЕВ

 

 

26 юни, четвъртък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от Дж. Пучини
Диригент Деян Павлов
Режисьор Кузман Попов

С участието на Калуди Калудов, Анна Дитри, Свилен Николов, Бойка Василева, Пламен Долапчиев и др.

21 ноември, петък, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

14 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Жорж Бизе

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

КАРМЕН – Олга Михайлова-Динова
ДОН ХОЗЕ – Стоян Даскалов
ЕСКАМИЛИО – Пламен Димитров
МИКАЕЛА – Линка Стоянова
МОРАЛЕС – Свилен Николов
ФРАСКИТА  - Ирина Жекова
МЕРЦЕДЕС – Силвия Ангелова
РЕМЕНДАДО – Пламен Долапчиев
ДАНКАЙРО – Свилен Николов
ЦУНИГА – Евгений Станимиров

 

20 ноември,  четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” МАРИО НИКОЛОВ, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

 

 

10 май 2014, събота, 11 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова

АЛИСА – Стилияна Стоянова
ЦАРИЦА КУПА – Натали Иванова
ЧЕРВЕНИЯТ КОТАРАК – Николай Димитров
ЗАЕК – Александър Панайотов
ШАПКАР – Ростислав Байрактаров
ПРИНЦ СЪРЦЕ – Христо Ганевски

 

 

 

 

24 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.    

 

 

12 май 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Деян Павлов
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Таня Иванова
СУЗУКИ – Бойка Василева
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС – Свилен Николов
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

 

 

26 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент  КРАСИМИР КЪШЕВ
Режисьор МАРК КРОНЕ (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

9 май 2014, петък, 18 часа
Градска художествена галерия

ПЕСНИТЕ НА ОБЕДИНЕНА ЕВРОПА

С участието на Лиляна Кондова – сопран и Пламен Димитров – баритон

На рояла Жанета Бенун, Стефан Бояджиев

 

 

28 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С МАРТИН ИЛИЕВ в ролята на Отело, ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА в ролята на Дездемона и ПЛАМЕН ДИМИТРОВ в ролята на Яго

В останалите роли БОРИС ЛУКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ

 

 

7 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Aнтоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Лиляна Кондова
БОНИ – Богомил Спиров
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

1 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ  

         
С ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, БОРИС ЛУКОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

 

 

30  април, сряда, 19 часа
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ЮЛИАН КОНСТАНТИНОВ И ИВАН МОМИРОВ

С Димитринка Райчева, Олга Михайлова-Динова, Свилен Николов, Евгений Станимиров и др.

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

24 април, четвъртък, 19 часа
26 април, събота, 19 часа
НДК – София

опера от Жорж Бизе

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

АГУНДА КУЛАЕВА (Русия), ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИЯНА ТУГУЙ (Румъния)
Със Свилен Николов, Ирина Жекова, Силвия Ангелова, Пламен Долапчиев, Евгений Станимиров

 

 

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

22 април 2014, вторник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова

С Лиляна Кондова, Филипа Руженова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров и др.

 

 

 

 

30.10.2014 - четвъртък - 19:00
ФКЦ

Драматична кантата от КАРЛ ОРФ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ

        
Солисти МАРИЯ ЦВЕТКОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.          

 

17 април 2014, четвъртък, 11 часа
Основна сцена

Диригент Максим Ешкенази
Солисти Веско Ешкенази, Адриана Николова-Печенката
Водещ Стефан Рядков

 

 

 

 

 

 

22.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Опера от ЖОРЖ БИЗЕ

Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ДАНИЕЛА ДЯКОВА, ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ

 

 

 

15, април, вторник, 19 часа - ПРЕМИЕРА
17  април, четвъртък, 19 часа - ПРЕМИЕРА
Основна сцена

Рок опера по музика на Е. Л. Уебър и либрето на Тим Райс

Диригент-постановчик Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Диригент Стефан Бояджиев
Художник Иван Токаджиев
Хореография Анна Донева
Костюмограф Ася Стоименова

С Костадин Георгиев - Калки, Нейчо Петров-Реджи, Звездомир Керемедчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Силвия Ангелова, Александър Мутафчийски и др.

 

 

 

 

29.10.2014 - сряда- 19:00

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент  БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ДЕЯН ВАЧКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.         

 

9 април 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

24.10.2014 - петък - 19:00
Основна сцена

ВАРНЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

 

 

 

7 април 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

С Александър Мутафчийски, Вяра Железова, Бойка Василева, Пламен Долапчиев, Филипа Руженова и др.

 

 

1.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Дерек Глеесон (Ирландия)
Режисьор Кузман Попов

Манрико – Валерий Георгиев
Граф ди Луна – Пламен Димитров
Леонора – Линка Стоянова
Азучена – Бойка Василева
Ферандо – Евгений Станимиров
Инес – Галина Великова

 

4 април 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Деян Павлов

Солист – Димитър Буров – цигулка  

 

 

 

 

 

 

9.10.2014 - четвъртък - 19:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)


ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Евгений Станимиров
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Людмил Петров

2 април 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

С ВАСИЛ ПЕТРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ

 

 

 

7.10.2014 - вторник - 19:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

31 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Петър Данаилов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО – Христо Ганевски
ПИСТОЛА – Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ина Петрова
НАНЕТА – Ирина Жекова
КУИКЛИ – Бойка Василева
МЕГ ПЕЙДЖ – Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

4.10.2014 - събота - 19:00
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Авторски концерт на СТРАЦИМИР ПАВЛОВ – композиции, диригент, пиано, клавишни

С участието на НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ - вокали, СТОЯН РОЯНОВ Я-Я - кларинет, саксофон, ВАЛЕРИ ЦЕНКОВ - перкусии, маримба, БОРИС КАЗАКОВ - акустичен бас, НЕЙКО БОДУРОВ - тромпет, ХРИСТИНА БЕЛЕВА - гъдулка, ПЕТЪР МИЛАНОВ - тамбура, Струнен нонет

 

30 март 2014, неделя, 18 часа
Основна сцена

С участието на ученици от НУИ „Добри Христов” 

 

 

13.10.2014 - понеделник- 19:00
Основна сцена

Имре Калман

 

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

28 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Les Orpheistes Festival Orchestra

Солист Марио Хосен - цигулка

Програма творби от Корели, Тартини, Паганини, Крайслер и др.

17.10.2014 - сряда - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

 

 

 

27 март 2014, четвъртък, 19 часа
Фестивален и конгресен център

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Станислав Ушев

Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”    

 

 

 

 

 

 

15.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

С ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

26 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

С Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

 

20.10.2014 - понеделник - 18:00
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

24 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

Със Стилияна Стоянова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

24 септември, сряда, 19 часа

Основна сцена


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Постановка СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Костюми АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореограф АННА ДОНЕВА
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ


С НЕЙЧО ПЕТРОВ – РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ и др.

 

21 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

СЕЛСКА ЧЕСТ
опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Олга Михайлова-Динова
ТУРИДУ – Камен Чанев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Венцеслав Анастасов
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячо

КАНИО (Палячо) – Камен Чанев
НЕДА (Коломбина) – Таня Иванова
ТОНИО (Тадео) – Венцеслав Анастасов
ПЕПЕ (Арлекин) - Борис Луков
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

 

25 септември, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

Селска чест

опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Постановка НИНА НАЙДЕНОВА
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Диригенти БОРИСЛАВ ИВАНОВ и ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА


С ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ЛИНКА СТОЯНОВА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, БОРИС ЛУКОВ и др.

19 март 2014, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

С Венцеслав Анастасов, Гео Чобанов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Даниела Димова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Вяра Железова

 

 

 

26 септември, петък, 18 часа

Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценография РАЛИЦА РУСЕНОВА
Костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАТАЛИ ИВАНОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ и др.

 

 

 

 

18 март 2014, вторник, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Виолончелов квартет Растрели – Санкт Петербург

В програмата творби от Чайковски, Мусоргски, Рахманинов, Прокофиев и др.

 

 

30 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

 

 

 

17 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

27 септември, събота, 19 часа

Основна сцена

Концерт с музиката на ГЕОРГИ АНДРЕЕВ и участието на
Камерен ансамбъл КОЛЕГИУМ ВАРНА

Солисти: Нели Андреева-етновокал, Линка Стоянова - сопран,  Даниела Димова - сопран, Христина Белева - гъдулка, Любомир Желев - кавал,  Костадин Атанасов - гайда, Петър Миланов - тамбура,  Генадий Рашков – ударни инструменти

 

 

 

 

ХV ВЕЛИКДЕНСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

15 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Амори дьо Клозел (Франция)

Солисти Светлин Русев – цигулка    
Милко Милков и Ваня Пешева – клавирно дуо

В програмата творби от Сен-Санс, Равел, Шосон, Пуленк

 

13 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев

С рок легендата Костадин Георгиев-Калки, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски и др.

12 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Георги Динев
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев